Тернопільська ОВК вже рік не може зареєструвати 13 депутатів від «Свободи»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Тернопільська обласна виборча комісія уже рік не може зібратися, щоб ухвалити рішення про заміщення депутатів облради, які за результатами виборів 31 жовтня 2010 року пішли працювати в інші ради. На бездіяльність облвиборчкому заплющила очі Центральна виборча комісія, яка, згідно із законодавством, очолює систему виборчих комісій в країні.

Новий склад обласної виборчої комісії ЦВК затвердила торік у вересні, коли було внесено зміни до Закону «Про вибори депутатів АР Крим, місцевих рад...» (у частині формування виборчих комісій). Від партій, які утворюють більшість у Верховній Раді, до облвиборчкому ввійшла максимальна кількість членів - по три від Партії регіонів, Народної партії та КПУ. Разом вони отримали контрольний пакет голосів - дев’ять із 17. Дивно, але факт: цим політичним силам на Тернопіллі спільно симпатизують не більше ніж 20 відсотків виборців.

До березня 2011-го обласна виборча комісія займалася проходженням процедури реєстрації та виготовлення печатки. В наступні два місяці вона не змогла зібратися, щоб розглянути питання обрання та реєстрації нових депутатів облради з банальної причини - не було кворуму.

Вже у травні до Тернопільського окружного адмінсуду із заявами про визнання бездіяльності ОВК протиправною звернулися 14 депутатів від ВО «Свобода» та один регіонал. Усі рішення суд ухвалив на користь позивачів, тим самим визнавши бездіяльність виборчої комісії.

Двох кандидатів - від ВО «Свобода» та Партії регіонів - голова облвиборчкому на сесії облради у вересні таки оголосив обраними депутатами, і вони почали працювати.

Проте досі залишаються вільними 13 депутатських місць, які мали б зайняти «свободівці». Є ще три вакансії для кандидатів від «Єдиного центру». Черга підійшла саме до тих, котрі не пов’язані з чинною виконавчою владою області.

Достроково припинити повноваження діючого складу Тернопільської обласної виборчої комісії та визнати обраних депутатів, згідно із профільним законом, може ЦВК. Однак на засіданні Центрвиборчкому 8 листопада такі проекти постанов навіть не розглядалися - забракло голосів членів ЦВК.

Не виключено, що на тернопільському матеріалі відпрацьовується сценарій невизнання результатів виборів народних депутатів 2012 року в тих мажоритарних округах, де переможуть кандидати, які не влаштовують чинну владу в Україні. Адже ЦВК отримала корисний урок, як можна «підносити гарбузи» переможцям виборів.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Романа Якеля «Гарбуз для переможця виборів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі