Тенденції року: Згортання демократії та захоплення власності - Політика - dt.ua

Тенденції року: Згортання демократії та захоплення власності

28 грудня, 2011, 13:10 Роздрукувати

Найважливішими тенденціями, які визначали розвиток України в 2011 році, експерти назвали згортання демократії та встановлення авторитарного режиму, подальшу концентрацію влади в руках президента Віктора Януковича та нездатність влади проводити необхідні реформи.

Такі данні експертного опитування «Підсумки 2011 року», що провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Усього в опитуванні взяв участь 61 експерт.

До визначальних тенденцій 2011 року експерти також віднесли активізацію протестних рухів населення, кримінальне переслідування опозиційних політиків і перерозподіл власності на користь наближених до влади осіб.

Найбільш значущою подією 2011 року, на думку переважної більшості експертів, став судовий процес над Юлією Тимошенко, якому вони дали негативну оцінку. Так само в негативному ключі експерти часто згадували ухвалення нового закону про вибори народних депутатів, здійснення непопулярних заходів за рахунок простих людей, кримінальні переслідування представників опозиції та громадських активістів, а також не парафування угоди про асоціацію з ЄС. Переважно позитивних оцінок від експертів отримали наростання протестних рухів населення, завершення переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС і підготовка України до проведення Євро-2012. Загалом серед десяти найважливіших подій року лише 3 було оцінено позитивно, а 7 – негативно.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >