Темпи боротьби з корупцією в Україні скоротилися в два рази - Transparency International

Поділитися
Темпи боротьби з корупцією в Україні скоротилися в два рази - Transparency International у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції" Україна отримала на 1 бал більше, ніж Росія і на 1 бал менше, ніж Молдова © ipaidbribe.pk
Корупція залишається для бізнесу та звичайних громадян однієї з головних проблем, стверджують в ТІ.

Незважаючи на те, що Україна піднялася на одну позицію вище у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції", динаміка зростання боротьби з корупцією в державі зменшилася в два рази, йдеться в доповіді міжнародної антикорупційної мережі Transparency International.

"Україна отримала 30 балів зі 100 можливих у дослідженні Transparency International Індекс сприйняття корупції" (CPI) за 2017 рік і зайняла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше і на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце з 176 країн). Але в динаміці результати минулого року нижче (1 бал проти 2), ніж в 2016 році", - зазначають в організації.

Серед причин, які допомогли Україні піднятися на сходинку вище, вказують початок роботи НАБУ і САП, продовження роботи реєстру електронних декларацій, функціонування реформи державних закупівель, обов'язкове використання системи ProZorro, реформа ринку газу та кроки з дерегуляції.

Також авторами відзначено зниження рівня корупції в поліції плюс, зменшення кількості випадків, коли бізнес змушений давати хабара.

"Разом з тим, такий повільний темп зростання індексу України, фактично падіння динаміки зростання вдвічі порівняно з 2016 роком, пояснюється такими обставинами, як відсутність політичної волі керівництва країни до рішучої боротьби з корупцією і низький рівень довіри до українських судів і прокуратури", - зазначають у Transparency International .

Також в організації згадали про законодавчі ініціативи парламенту, які загрожують побудові в Україні антикорупційної інфраструктури.

"Як результат, корупція все ще залишається для бізнесу та звичайних громадян однієї з головних проблем", - підсумовують у ТІ.

Також в організації додають, що її минулорічні рекомендації втілили лише частково.

"Зокрема, створення Вищого антикорупційного суду в 2017 році зупинилося на етапі подання президентом законопроекту, який (до того ж - ред.) суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. "Кошти Януковича" були перераховані в бюджет за сумнівним судовим рішенням, яке досі залишається офіційно засекреченимі", - підкреслюють у звіті.

В організації згадують про те, що досі не відбувся обіцяний аудит оборонних закупівель, а рівень секретності у цій сфері, за даними Transparency International, залишається незмінним, що сприяє зростанню корумпованості армійських структур.

"Протягом року було чимало спроб обмежити незалежність новостворених антикорупційних органів та випадків тиску на журналістів і громадських активістів, що працюють у сфері протидії корупції: запровадження дискримінаційного електронного декларування майна, тиск з боку правоохоронних органів, провокації, протидія, побиття і дискредитаційні інформаційні кампанії", - кажуть в організації.

У той же час у рейтингу CPI Україна вперше з 2010 року випередила Росію (29 балів), яка не поліпшила свої позиції за минулий рік.

Проте результати сусідніх країн виявилися вище, ніж в Україні: Польща - 60, Угорщина - 50, Румунія - 48, Угорщина - 45, Білорусь - 44, Молдова - 31.

Раніше заступник держсекретаря США Джон Салліван під час виступу перед українськими студентами в Києві зазначив, що боротьба з корупцією є не менш важливою для України, ніж боротьба з російською агресією.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман повідомив про те, що Україна через корупцію щороку втрачає 2% зростання ВВП.

Окрема тема - корупційні зловживання в армійській сфері; детальніше про зловживання у сфері оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Вибрані місця з перестрілки з друзями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суд, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФпід час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, своєю чергою, спрогнозував, що законопроект включать до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі