Тегеран вбиває клин між Європою і Америкою

Поділитися
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад закликав країни Європейського Союзу не піддаватися впливу Сп...

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад закликав країни Європейського Союзу не піддаватися впливу Сполучених Штатів у підході до іранської атомної програми і діяти самостійно, аби подолати міжнародну кризу, що виникла навколо цього. За його словами, «незалежна й логічна позиція європейських країн здатна змінити ставлення до них на Близькому Сході. Вони не повинні підтримувати помилкову й агресивну політику США, які думають тільки про себе».

Президент наголосив, що Іран як країна — учасник Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) «перебуває на початковому етапі виробництва ядерного палива для мирного використання». Він відкинув обвинувачення США, що Іран «є загрозою миру».

За словами Махмуда Ахмадінежада, можливі міжнародні санкції проти Ірану «не залякають наш народ на шляху до вершин прогресу». «Роботи над процесами з одержання атомного палива і виробництво важкої води для реакторів велися в умовах санкцій (американських. — Ред.). Тому було б краще для європейських країн приймати рішення незалежно, вирішувати проблеми шляхом переговорів», — вважає президент Ірану.

Тим часом голова Ради із зовнішньої і оборонної політики Сергій Караганов вважає, що Тегеран може розробити ядерну бомбу вже в найближчі роки. «Називаються різні терміни — від трьох до восьми років. П’ять років можуть бути цілком реалістичним терміном», — сказав Сергій Караганов у інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс». Раніше американські масмедіа з посиланням на військові джерела повідомили, що Іран створить ядерну бомбу через п’ять років.

Сергій Караганов зазначив, що тепер Іран веде дипломатичну боротьбу у зв’язку зі своєю ядерною програмою. «Хоча, по суті, ця програма ще не розпочалася, я маю на увазі її збройову частину», — додав глава Ради із зовнішньої і оборонної політики. На його думку, після того, як за кілька років Тегеран матиме ядерне озброєння, з’явиться ряд претендентів, які також захочуть володіти ним. «Оскільки свого часу Пакистан продавав технології багатьом країнам, до списку претендентів на ядерну зброю можуть увійти Саудівська Аравія, Єгипет і навіть Туреччина», — вважає російський експерт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі