Тактичною метою протестних акцій у Києві була оцінка стресостійкості влади – Рахманін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тактичною метою протестних акцій у Києві була оцінка стресостійкості  влади – Рахманін Активна частина українського суспільства не бачить необхідності збирати новий Майдан. Поки що.
Незважаючи на зростаюче невдоволення, українське суспільство поки що не готове вийти на новий Майдан.

Протестні мітинги під Верховною Радою та Нацбанком, що відбулися в Києві на цьому тижні, були організовані не тільки заради піару окремих політичних сил, але також заради замірювання рівня напруженості в суспільстві та перевірки стійкості влади перед обличчям дестабілізуючих факторів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін. На його думку, рівень реального невдоволення населення владою не корелює з чисельністю "незадоволених" біля стін Ради або НБУ.

"Тактична мета протестного виходу - оцінка стресостійкості влади, замірювання рівня напруги суспільства. Навряд чи цієї мети було досягнуто. Рівень невдоволення мас не корелює з чисельністю масовки під стінами ВР або НБУ. Бо на запитання "навіщо?" належало відповідати не тільки тим, хто виводив за гроші, а й тим, хто виходив би за ідею. Але в масі своїй не вийшов. Оскільки відповіді на запитання не знайшов. Принаймні поки що", – підкреслив автор.

На думку Рахманіна, момент для організації антиурядових виступів було обрано противниками чинної влади не випадково.

инний політичний режим приводів надав надміру. "Неправильні платіжки", фінансовий камінг-аут можновладців, нескінченний серіал про "безвізовий дедлайн", посилення обстрілів на фронті, нова порція скандалів і відставок et cetera. Такі політичні метеоумови мало кого з охочих підсидіти) повалити владу утримають від спокуси вийти на вулицю", – зазначив він.

Рахманін вказує, що незважаючи на невдоволення нинішньою владою, українське суспільство наразі не готове до масових протестів з цілого ряду причин, серед яких – фактор російської агресії, невіра у швидку зміну еліт, а також відсутність мобілізуючого фактору для найбільш свідомої частини населення, яким може стати виражена в тій чи іншій формі пряма образа людської гідності (чи то була б фальсифікація волевиявлення, чи жорстоке побиття "Беркутом" мирних демонстрантів).

За словами автора, для активної частини громадян "точка нестерпності" ще не пройдена.

"А доти в будь-який момент хто завгодно може де завгодно поставити намети, прикрашені якою завгодно символікою, назвати це "Майдан 3.0", "Майдан 4/5", "Майдан 5.10", "Майдан 14/88" чи "Майдан 666", але доля його виявиться такою ж, як доля попередніх пост-псевдомайданів", – уклав він.

Читайте також: Гаазький суд перегляне справу розгону Майдану

Нагадаємо, за даними київської поліції, у масових акціях протесту в урядовому кварталі столиці 15 листопада прийняли участь близько 6,5 тис. осіб. В охороні громадського порядку задіяли близько 5 тис. поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії України.

Детальніше про настрої українського суспільства та перспективи нового Майдану читайте у статті Сергія Рахманіна "МАЙДАН 0.0" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі