«Свобода» додала «Регіонам» голосів для подолання вето мера Чернівців - Політика - dt.ua

«Свобода» додала «Регіонам» голосів для подолання вето мера Чернівців

11 лютого, 2011, 04:10 Роздрукувати

Сесія Чернівецької міської ради, що відбулася у четвер, 10 лютого, зуміла подолати вето голови міста Миколи Федорука, яке він наклав на ухвалений раніше регламент роботи міської ради. Ключову роль у наборі потрібної суми голосів зіграли депутати ВО «Свобода».

Згідно заветованого регламенту, сесія мала розглянути рішення, якими мали б суттєво розширитися повноваження місцевих депутатів та звужено повноваження мера. Міський голова називає цей регламент антиконституційним і таким, що порушуює чинне законодавство. Депутати міськради, які подолали вето, визнають «нечистоплотність» регламенту, проте наголошують на його крайній необхідності.

За подолання вето проголосували 43 з 60 депутатів загального складу ради. Ініціативу Партії регіонів у повному складі підтримали фракції «Батьківщини» та «Нашої України». Три голоси, яких не вистачало для подолання вето, дала фракція ВО «Свобода». Фракція «Фронту Змін» не брала участі в голосуванні – на знак протесту її депутати вийшли з залу.

Своє рішення голосувати у тандемі з більшістю ВО «Свобода» оголосила на сесії. Озвучила волю партії голова фракції Мар'яна Кривич, яка визнала, що деякі моменти регламенту «трохи суперечать закону» та порадила міському голові вирішувати конфліктні питання у суді.

«Фронт Змін» виступив із різкою критикою прийнятого рішення. Голова фракції Олексій Каспрук заявив, що це безпрецедентний випадок синхронності дій провладної партії та сил, які заявляють про свою опозиційність.

«Коли «Свобода» діє цілком у фарватері Партії регіонів, при цьому заявляючи, що вона просто стоїть на сторожі закону, – це лукавство!» – заявив він.

«Фронт Змін» має наміри оскаржувати прийняте на останній сесії міськради рішення.

Міський голова усіляко відкидає закиди, що він намагається будь-якою ціною утримати узурповану владу.

«Мова йде не про те, хто що у кого забере. Мова йде про те, що порушуються закони, - сказав міський голова в ефірі телеканалу «Чернівці». – Маю висновки Інституту держави і права імені Корецького та Інституту законодавства Верховної Ради, згідно з якими «регламент і положення потребують доопрацювання».

Запропоновані зміни суттєво обмежують повноваження міського голови та розширюють права депутатів. Так, депутати бажають мати таке ж право, як міський голова, і пропонувати свої кандидатури на посади заступників міського голови, до складу виконкому. Депутати бажають змінити ситуацію, коли міський голова одноособово призначає та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, призначає керівників комунальних підприємств та установ. У проголосованому ними положенні про постійні комісії до загальних повноважень постійних комісій віднесено право на попередній розгляд кандидатур осіб, які пропонуються до прийняття на службу у Чернівецьку міську раду (за виключенням посадових осіб патронатної служби) та кандидатур керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, з якими укладається або продовжується контракт. Визначається механізм реалізації такого повноваження, зокрема, попередній розгляд здійснюється в десятиденний термін з дня отримання рекомендацій конкурсної комісії або відповідного звернення відділу кадрів ради, якщо особа призначається з кадрового резерву або відбувається призначення керівника комунального підприємства, установи.

В той час, коли депутати міськради голосували за подолання вето мера Чернівців, під стінами Ратуші проходив мітинг «Захистимо Чернівці разом!», у якому взяли участь понад півтисячі чернівчан. Після подій у раді до них вийшов міський голова Микола Федорук, який заявив, що на депутатів міськради перед сесією чинився тиск.

«У кабінет голови ОДА викликали депутатів міської ради, яким у присутності начальника управління внутрішніх справ погрожували, «наїжджали» на бізнес, зупиняли роботу підприємств, навіть втручалися в особисте життя», – сказав Микола Федорук.

Він зауважив, що доведе до відома міністра внутрішніх справ про такі дії начальника УМВС, депутата облради від ПР Миколи Харабари.

«Я інформуватиму пана Могильова про те, що керівник УМВС не зупинив своєї політичної діяльності і замість того, щоб боротися із злочинністю, яка тільки за минулий рік у Чернівцях зросла на 23%, займається політичними репресіями», – підкреслив Федорук.

За матеріалами Українська Правда, ZIK, портал Чернівецької міської ради, Телеканал «Чернівці»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >