СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ: ЛЬВІВСЬКИЙ ЗАХИСТ

Поділитися
Майже тиждень наш народ мовчав із приводу підписання Президентом Кучмою угоди про створення ЄЕП. А, власне, який сегмент народу і як мав реагувати?..

Майже тиждень наш народ мовчав із приводу підписання Президентом Кучмою угоди про створення ЄЕП. А, власне, який сегмент народу і як мав реагувати? Схід і Південь, чиї менталітети давно «інстальовані» російськомовною версією «програмного забезпечення», мали б начебто зрадіти новому «возз’єднанню». У Центру та Півночі «хата» виявилася ніби «скраю». Справді, якщо десь і могли обурюватися ЄЕПом, то тільки на Заході України. Лише тут, відповідно до соціологічних опитувань, більшість населення не схвалює «реставрацію СРСР». Щоправда, без належної організації народ не в змозі був і тут щось переконливе сказати. Приміром, до нинішнього четверга у Львові проводилося щодня по кілька мітингів, але особливого враження на керівництво країни вони не справляли. Певне, для належної детонації народного (західноукраїнського) обурення «Наша Україна» провела оперативну організаційну роботу. У місті (а може, й області) розповсюдили два бойові листки «Україна в небезпеці» і «На захист України». Останній закликав небайдужих 25 вересня о 12-й годині дня зібратися перед обласною радою. А 25 вересня до Львова прибув зоряний склад «Нашої України» у максимальному своєму обсязі: Тарасюк, Яворівський, Стецьків, Мартиненко, Червоненко, Порошенко, Осташ, Чорновіл, Тягнибок, Олійник, Гудима, Косів, Кендзьор, Заєць; приєдналися до них також БЮТівці Хмара та Шкіль. Очолював делегацію депутатів Віктор Ющенко.

Передусім політичний десант вирушив надавати моральну підтримку в прийнятті політично вірних заяв і рішень депутатам міської ради, яка не захотіла «перетворення України на губернію» і майже одностайно проголосувала проти ЄЕПу (один депутат утримався). Заодно, щоб зайвий раз не збиратися, міські депутати Львова сказали рішуче «ні!» «політреформі від Банкової», висловили недовіру начальнику міської податкової інспекції Мирославу Хом’яку. «Ставлення на місце» представників податкової служби віднедавна в нашому краї стало асоціюватися із захистом свободи та демократії.

Міському депутатському корпусу цей перелік питань дався відносно безболісно: лише трохи понервували з приводу процедури голосування і третього питання. Чого ніяк не можна сказати про обласну раду. Вся харизма лідера «НУ» і його однопартійців на певну частину депутатів ніяк не діяла. Найімовірніше, тому, що в залі було присутнє інше потужне біополе — глава обласної податкової Сергій Медведчук. Усі розуміли, що брат Віктора Медведчука і підконтрольні йому (брату) обласні депутати перешкоджатимуть прийняттю рішень, якщо ті на шкоду авторитету адміністрації Президента. У «меню» сесії облради був майже той самий перелік питань, що й у міськраді: відмова від вступу України в ЄЕП, неприйнятність так званих політичних реформ, а замість Хом’яка на обласному рівні мали намір позбутися Медведчука.

Дивна річ: перші два питання майже не дискутувалися. Були якісь виступи щодо шкідливості ЄЕПу. Однак ні автор цих рядків, ні його колеги не можуть згадати з тривалого словесного протистояння хоча б один виступ на захист «реінтеграції на Схід». Проте протягом шестигодинної суперечки сторони ніяк не могли знайти спільну мову. Хоча загальний домінуючий предмет розмови-крику усе ж був. Це було питання... про місце СДПУ(о) і обласної ДПА в політичному й економічному житті краю. Яких тільки гидот не наговорили одне одному ідеологічні противники (чи, радше, противники за інтересами)! Згадали одне одному все — аж до інтимних сімейних подробиць. Найчастіше «спілкування» проходило в режимі «он-лайн». Спікер був просто не потрібен — опоненти викрикували аргументи, не чекаючи надання слова — хором. Суть претензій до С.Медведчука читачам «ДТ» добре відома: Львівська ДПАУ перетворилася на придаток СДПУ(о); перша наповнює партійну касу і репресує політичних противників другої. Ключовою ідеєю у висловлюваннях опонентів Медведчуків (Віктор Ющенко, Юрій Шухевич і дуже багато інших) було те, що С.Медведчук мусить «дати спокій області і сам піти у відставку», інакше «гнів народу буде страшним!». Слід віддати належне головному податківцю області — попри тремтіння рук та голосу він знайшовся і погодився звільнитися зі своєї посади в обмін на відмову Ющенка від домагань на пост президента 2004 року...

Ближче до вечора взаємні обвинувачення якось удалося структурувати і створити список промовців. А коли він закінчився, обласний спікер зміг провести голосування щодо першого й другого питань. Голосування проводилося поіменно, щоб «воно ввійшло в історію» і багатотисячна юрба, яка ревла під вікнами, відразу могла ідентифікувати хто і за що (сесія транслювалася на майдан) голосував. Під двостороннім тиском (із боку «нашоукраїнських» нардепів і виборців) обласна сесія більшістю голосів у 50 багнетів висловила «фе!» ЄЕП і «банківським» варіантам реформування Конституції. На відміну від міського, обласний представницький орган дав 18 «проти»: симпатиками ЄЕП і реформи, як і очікувалося, стали представники фракції «Соціальна справедливість» (СДПУ(о)).

З питання про недовіру главі ДПА у Львівській області С.Медведчуку голосування не проводилося — голова обласної ради різко обірвав роботу сесії і переніс її продовження на другу половину жовтня. Чим пояснити таку раптову перерву у роботі сесії? Може, у головуючого не було впевненості, що це питання вдасться обговорити і проголосувати до 18.00? А може, йому (спікеру) не хотілося наближатися до питання про довіру главі обласної ДПА?

З приводу останнього питання ситуація могла вийти з-під контролю. Як стверджують «нашоукраїнці», Медведчуки за літо «провели роз’яснювальну роботу» серед тих депутатів обласної ради, які 6 червня цього року дозволили собі об’єднатися в більшість і підписатися під рішенням позачергової сесії щодо висловлення недовіри своєму «колезі» Сергію Медведчуку. Тиск, якщо вірити «нашоукраїнцям», чинився як по бізнесовій, так і по адміністративній лініях: державним службовцям пропонувалося писати заяви про звільнення, а підприємцям — про розорення. У результаті активної індивідуальної роботи (чи з якихось інших причин?) багато депутатів, які раніше не довіряли начальнику податкової служби у Львівській області, «прозріли», змінили свою думку і написали колективне звернення до глави ДПАУ Ю.Кравченка і голови Львівської облради М.Сендака. Колишні противники С.Медведчука розписалися у повній і беззастережній довірі до нього. Особливо зворушливою в цьому посланні можна вважати фразу: «Впродовж уже другого поспіль скликання депутат С.Медведчук займає принципову позицію на підтримку конструктивної діяльності органів влади та Президента України». За відомостями «нашоукраїнців», у Сергія Медведчука був твердий намір розіграти це звернення і повернути собі прихильне ставлення обласної ради.

Виштовхнути молодшого брата глави АП з області недругам Медведчуків ніяк не вдається. Для цього потрібна як мінімум згода Ю.Кравченка. А обласна рада від нього (Кравченка) 1 липня одержала листа, у якому говорилося, що в цій ситуації вирішувати кадрові питання у Львівській області по лінії податкової служби недоцільно. У тій же відповіді вказувалося, що претензій до С.Медведчука бути не може, оскільки під його керівництвом обласна ДПА добре наповнює бюджет.

Керівництву обласної ради поки що вдається демонструвати принциповість. Саме тому, що ДПАУ «знехтувала думкою обласної ради», М.Сендак 25 вересня відмовився закривати червневу позачергову сесію. Як бути далі, коли Київ таки відмовиться «здавати Медведчука»? Невже обласна рада так і не зможе відкрити чергову сесію і приступити до ведення необхідної області законодавчої роботи? Можливо, відповіді на ці запитання будуть знайдені під час зустрічі Президента і М.Сендака, що її на найближчий час для себе запланував останній. До речі, у п’ятницю на аудієнцію до Л.Кучми мусив вирушити і глава облдержадміністрації Олександр Сендега. У губернатора становище вималювалося досить-таки неприємне. Гарант довірив йому такий відповідальний регіон, а він не зміг упоратися із ситуацією і допустив антипрезидентське рішення облради... Деякі фаталістично налаштовані спостерігачі у зв’язку з цим очікують нових кадрових змін в області.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі