Сушко впевнений, що денонсація договору про ЧФ РФ призведе до небувалого боргу - Політика - dt.ua

Сушко впевнений, що денонсація договору про ЧФ РФ призведе до небувалого боргу

21 лютого, 2011, 14:09 Роздрукувати

Денонсація договору щодо продовження перебування ЧФ РФ на українській території не спричинить безпрецедентний багатомільярдний державний борг.

Про це заявив науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

За словами експерта, продовження договору, якого «однозначно» можна було уникнути, виявилося абсолютно невиправданим, оскільки на сьогоднішні Україна платить за російський газ «приблизно ту ж ціну, що і більшість інших країн».

Сушко заявив, що в України немає жодної істотної знижки. «Формально це виходить сто доларів на тисячу кубометрів, але все підраховується через хитру, несправедливу формулу, яку, до речі, ми маємо, завдяки Тимошенко. І в результаті не бачимо ніякої суттєвої вигоди для країни від продовження договору про перебування флоту сусідньої держави на нашій території на 25 років», - відзначив він.

На думку Сушка, пролонгація «чорноморського договору» - груба політична помилка нинішньої влади».

«Але відповідальність за неї, ні в якому разі не повинна бути знята і з попередньої влади, яка залишила Україні саме таку формулу ціноутворення на газ, яка призвела до суттєвої переплати у порівнянні з іншими країнами регіону», - зазначив також експерт і пояснив: «Таким чином, ланцюжок помилкових дій різних урядів України призвів до того, що цей зовсім необов'язковий і не неминучий договір був підписаний».

Водночас, щодо можливості денонсування укладеного у Харкові договору про пролонгацію, Сушко підкреслив наступне: «Політично немає нічого неможливого - будь-який договір передбачає процедуру денонсації. Окрім того, завжди можна послатися на статтю Конституції, якою забороняється базування іноземних військ на території України. Але в той же час даний договір прописаний російською стороною настільки хитро, що денонсація може призвести до багатомільярдного державного боргу - такого, якого в Україні взагалі ніколи не було, оскільки сьогодні ця так звана знижка, фактично є бартерною платою за базування ЧФ РФ, будучи перерахованою в масштабі певної кількості років, утворює величезну, безпрецедентну цифру».

Експерт впевнений, що той факт, «що зараз українська сторона отримує газ зі знижкою - це плата за перебування Чорноморського флоту у період із 2017 по 2042 рік».

«Тобто ми вже почали проїдати орендну плату за той, майбутній, період. І якщо цей договір денонсувати, значить, доведеться і повернути суму, яка вже проїдається. Саме в цьому вся складність цього договору, який є очевидною пасткою для України на багато десятиліть вперед», - підсумував Сушко.

Нагадаємо, 18 лютого лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що після зміни влади будуть обов'язково скасовані угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму до 2042 року.

У квітні 2010 року у Харкові президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв підписали угоду, яка дозволяла Чорноморському флоту РФ залишатися в Криму ще 25 років. За це Росія запропонувала знижені ціни на газ.

 

За матеріалами ForUm

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >