Суперечить європейським стандартам: ЄС закликав Україну не вводити в дію судову реформу Зеленського

Поділитися
Суперечить європейським стандартам: ЄС закликав Україну не вводити в дію судову реформу Зеленського Голосуючи за президентський законопроєкт, "слуги народу" проігнорували критику європейських дипломатів © pixabay.com
Положення законопроєкту, що стосуються переформатування Верховного суду, можуть підірвати незалежність судової системи.

Президентський законопроєкт про судову реформу не відповідає європейським стандартам і може підірвати незалежність судової гілки влади в Україні, і тому Європейський Союз закликає українську владу утриматися від реалізації положень цього документа до схвалення його Венеціанською комісією, повідомляє "Європейська правда".

Найбільшу стурбованість в ЄС викликають положення, що стосуються переформатування Верховного суду.

"ЄС неодноразово висловлював свою позицію щодо судової реформи. Ми чітко і неодноразово висловлював наше занепокоєння з приводу законопроєкту №1008. Зокрема, положення, що стосуються Верховного суду, суперечать європейським стандартам і можуть підірвати незалежність судової системи", - йдеться в заяві тимчасового повіреного у справах представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеманн.

Дипломат підкреслила, що ЄС настійно рекомендує Україні не вводити закон у дію, не отримавши попередньо позитивного висновку Венеціанської комісії. А також нагадала, що судова реформа у відповідності до європейських стандартів є ключовою умовою поліпшення українського інвестиційного клімату.

"ЄС, як і раніше, підтримує належну широку судову реформу згідно з європейськими стандартами, яка також є одним з пріоритетів для розкриття інвестиційного потенціалу України, що є проголошеним пріоритетом українського уряду", - зазначила Анніка Вайдеманн.

Читайте також: У Росії водій викинув заступника губернатора з службового авто за 300 км від міста

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроект №1088. При цьому депутати проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту.

Дипломати вказали на безглуздість і неефективність скорочення з 200 до 100 суддів Верховного суду, розпуску діючого складу і повторного набору ВСУ. А також на необґрунтованість підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформированій Вищій ради правосуддя. Проєкт Зеленського також передбачає розпуск ВККС і скорочення її членів з 16 до 12. Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в реформуванні судової системи.

Напередодні голосування посли ЄС, Британії, Канади і Німеччини ще раз звернулися до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова із закликом не ухвалювати законопроект, не отримавши позитивної оцінки Венеціанської комісії.

Зазначимо, що під час розгляду законопроект №1088 у другому читанні за нього не голосувала жодна фракція, крім "Слуги народу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі