Відродження Донбасу - Судову владу на Донбасі потрібно передати в Лондонський і Стокгольмський арбітражні суди - Устенко - Новини України - Політична ситуація в Україні. Новини, огляди, аналітика, ексклюзиви. - dt.ua

Судову владу в Донбасі потрібно передати в Лондонський і Стокгольмський арбітражні суди - Устенко

31 жовтня, 2017, 17:53 Роздрукувати

Владі потрібно уже добре подумати, як приманити інвесторів у Донбас після повернення територій.

Відновлення старих підприємств в Донбасі безперспективне © DT.UA

Збільшити інвестиційну привабливість повернутих територій Донецької та Луганської областей може передача судової юрисдикції в Лондонський і Стокгольмський арбітражні суди. Про це заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, Україна одна з найбідніших країн регіону з високим рівнем корупції, і тому їй потрібно довести інвесторам, що вони можуть бути спокійні, вкладаючи свої гроші не просто на нестабільну країну, а і у важкий зруйнований регіон.

"Одним із способів привернути інвесторів, це створити умови, які підвищать сенситивність для роботи в цьому регіоні. Якщо ми й інвестор знаємо, що статус-кво в регіоні повино бути змінене, ми пропонуємо варіант вирішення всіх спорів, які можуть виникнути на цій території, не в судах української юрисдикції, а, наприклад, по англійському праву в судах Лондона або Стокгольма, що потенційно може зацікавити інвестора", - сказав Устенко в рамках дискусії "Повернення окупованих територій Донбасу. Український план", яка проводиться спільно з тижневиком "Дзеркало тижня" і Українською школою політичних досліджень.

Він також підкреслив, що говорити про відновлення старих підприємств у Донбасі неправильно, оскільки це відродить стару консервативну структуру.

"Інвестор повинен бути впевнений, що ситуація в регіоні не повториться. Але грошей туди потрібно так багато, що розмова про відновлення без серйозних змін в Україні не має сенсу", - зазначив експерт.

Позаштатний радник президента України Олександр Пасхавер вважає, що після повернення Донбасу до складу України необхідно буде зосередитися на двох основних проблемах: економічному відродженны та соціальному здоров'ъ населення.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 22 вересня-28 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >