Суддя Верховного суду без досвіду роботи - це реально (законопроект)

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Комітет Верховної Ради з питань правосуддя у рамках законопроекту "про вдосконалення роботи Верховного суду України" увів можливість обрання до складу ВСУ та вищих спеціалізованих судів людей, які перед цим взагалі не працювали на посадах професійних суддів.

Необхідно лише, щоб претендент відповідав вимогам, що встановлені для суддів Конституційного суду України (громадянин України, якому на день призначення виповнилося сорок років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи за фахом не менше десяти років, який проживає в Україні протягом останніх двадцяти років та володіє державною мовою).

Ці пропозиції не відповідають Основному Закону України. Вимоги щодо наявності стажу для просування особи на посаді судді кореспондують із вимогами пункту 13 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями № 40/32 та № 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада та від 13 грудня 1985 року, в яких зазначено: підвищення суддів на посаді там, де є така система, слід здійснювати на основі об’єктив них чинників, зокрема здібностей та досвіду.
Нагадаємо, в рамках цього ж законопроекту і також всупереч Конституції, профільний комітет Ради запропонував новий спосіб усунення суддів ВСУ від виконання своїх повноважень.
19 травня 2011 року Верховна Рада України прийняла рішення про повернення зазначеного законопроекту на повторне друге читання. Голова Верховного суду В.Онопенко звернувся з листом до голови ВР В.Литвина, в якому просить вжити заходів для недопущення прийняття парламентом України перелічених положень, які суперечать Конституції України.
Докладніше читайте в матеріалі Олега Шубіна "Слідами реформ" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Нагадаємо, 7 липня минулого року депутати більшості ВР здійснили судову рефору, прийнявши запропонований президентом Віктором Януковичем закон «Про судоустрій та статус суддів». Той закон також піддався жорсткій критиці за невідповідність Конституції України і введення ручного управління судами, а голова ВСУ В. Онопенко марно звертався до президента Януковича з проханням накласти вето.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі