Судді ВСУ відмовляються звільняти крісла

Поділитися
Судді ВСУ відмовляються звільняти крісла
Судді вважають рішення про ліквідацію установи як юридичної органу незаконним.

Новий Верховний Суд нещодавно відзначив перші півроку роботи, а судді та працівники апарату ВСУ все так само продовжують працювати, хоча фактично свої повноваження вони вже втратили. Жоден з 13 суддів ВСУ не написав заяви про звільнення, вважаючи рішення про ліквідацію установи як юридичного органу незаконним. Про це повідомив у вівторок в.о. голови ВСУ Василь Гуменюк, передає Укрінформ.

За його словами, згідно Конституції України, не можна ліквідувати Верховний суд України державі, тому що держава прийняла зміну назви Верховного суду України у Верховний суд, отже ВСУ може бути ліквідований лише у разі внесення відповідних змін до Конституції.

Згідно з чинним законодавством суддя ВСУ не може бути звільнений, оскільки обирався безстроково. Всього в ВСУ ще працюють 130 держслужбовців, з яких 15 працівників Патронатної служби, 37 - захищеної категорії та 21 працівник знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

В.о. голови ВСУ повідомив, що направили в Генпрокуратуру заяву про наявність у діях посадових осіб ознак злочину у зв'язку з незаконними діями з ліквідації суду.

Нагадаємо, 21 червня у державному реєстрі юридичних осіб з'явилася інформація про початок процедури ліквідації Верховного Суду України. ВККС рекомендувала перевести в інші суди 12 суддів зі складу "старого" Верховного Суду України в апеляційні суди Києва та Київської області.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі