Судді, що прийняли рішення по "Приватбанку", просять відкрити справу проти президента

Доповнено
Поділитися
Судді, що прийняли рішення по "Приватбанку", просять відкрити справу проти президента © Ukr.media
Також вони хочуть відкриття справи проти міністра юстиції та голови Нацбанку.

Судді колегії, яка прийняла рішення про визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку", звернулися до голови Вищої ради правосуддя з заявами про втручання в їх діяльність, а також до голів Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування з заявами про вчинення кримінального правопорушення, повідомляє прес-служба окружного адміністративного суду міста Києва.

"Судді просять почати досудове розслідування щодо глави держави, міністра юстиції та голови НБУ, шляхом внесення відповідних відомостей до ЕРДР, за результатами якого винні особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Як відзначають судді в своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку", зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість", - йдеться в повідомленні.

Судді вважають, що такі дії президента, голів Нацбанку і Мін'юсту були здійснені з метою тиску на склад суду і мають ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене з використанням службового становища).

Крім цього, судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч.1 ст.109 КК, "оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підпорядкування власної волі, яка прямо суперечить принципам, закріпленим у Конституції України".

Судді вважають, що заяви топ-чиновників були спрямовані, зокрема, на звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без належних на це правових підстав, оскільки законодавчо вони не мають таких повноважень. Судді вважають, що в цих діях є склад злочину за ч.2 ст.344 КК, зокрема, незаконний вплив на члена ВККС з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків або добитися прийняття незаконних рішень з використанням службового становища.

Також судді вважають, що коментуючи рішення суддів, виконавча і законодавча влада "повинні уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї".

"Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію", - йдеться в повідомленні

У своїх заявах в ВСП судді просять вжити реальних заходів для їх захисту від дій керівництва держави і щоб уникнути повторення таких випадків в майбутньому шляхом звернення в ДБР із заявою про скоєння злочину президентом Петром Порошенко, міністром юстиції Павлом Петренко і головною Нацбанку Яковом Смолієм, а також постановки перед парламентом питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента.

Крім цього судді просять ВСП звернутися в ВККС про неприпустимість проведення оцінювання суддів Окружного адмінсуду Києва при наявному конфлікті інтересів "у зв'язку з прямим злочинним зазначенням президента Петра Порошенка перезавантажити даний суд", повідомляє прес-служба столичного адмінсуду.

Зазначимо, що у Громадському русі "Чесно" заявили, що рішення про скасування постанови про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави, прийняли судді Качур Ігор Анатолійович, а також судді Келеберда Володимир Іванович та Амельохін Віталій В'ячеславович, які є не доброчесні.

Нагадаємо, що 18 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва за позовом олігарха Ігоря Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту та економічної кризи в Україні. Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ та СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їх діях. Також президент висловловився за якнайшвидше кваліфікаційне оцінювання суддів Окружного адмінсуду м.Києва.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі