Суд не дав дозволу на знесення будівлі музею радянських військ в Івано-Франківську

Поділитися
© serc.carleton.edu
Суд не дав дозволу будівельній компанії на знесення будівлі музею радянських військ «Герої Дніпра» в Івано-Франківську.

У Головному управлінні правової роботи та внутрішньої політики Івано-Франківської облдержадміністрації повідомили, що 8 лютого 2011 Господарський суд Івано - Франківської області продовжив розгляд справи за позовом ТОВ «МАОДОТ - І» до Західного управління капітального будівництва Міністерства оборони України та Міністерства оборони України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та стягнення з Західного управління капітального будівництва МО на користь ТОВ «МАОДОТ - І» плати за зберігання матеріалів, отриманих в результаті демонтажу, списання будівель і споруд у розмірі 11 мільйонів 541 тисячі 401 гривні 46 копійок, а також зносу споруд колишнього військторгу та Музею бойової слави в Івано-Франківську, який є філією Національного військово-історичного музею України. Суд частково відмовив ТОВ «МАОДОТ - І» у знесенні будівель і стягненні на їх користь більше 11 мільйонів гривень. Рішення суду може бути оскаржене у вищій судовій інстанції.

Напередодні голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк виступив категорично проти зносу в Івано-Франківську будівлі музею «Герої Дніпра». За його словами, «обласна влада наскільки зможе, буде намагатися напоумити тих, хто хоче це зробити (зруйнувати будівлю)».

«Я за власні кошти готовий відправити їх до Праги, де в 50 метрах від штаб-квартири Ради Європи стоїть обеліск радянському воїну, в центрі Праги, - сказав Вишиванюк. - В Австрії, у Відні, теж є подібний пам'ятник. Не було б перемоги у Другій світовій війні - не було б України. У нацистів в планах цього не було. Це гріх, все одно, що на кладовищі забирати могили і щось там побудувати».

24 вересня 2004 між Міністерством оборони України та приватною структурою було укладено договір № 1532, згідно з яким ряд будівель в Івано-Франківському та Коломийському гарнізонах, що до цього були власністю Міноборони, передавалися цій фірмі в обмін на житло для військовослужбовців. До переліку входили й споруди на території колишнього військового містечка, де знаходиться музей. 26 грудня 2005 між Західним управлінням капітального будівництва МО України та ТОВ «МАОДОТ» було укладено договір № 227/БД-1СПЗ на пайову участь у будівництві об'єкту житлово-цивільного призначення на землі військового містечка № 13 (м. Івано-Франківськ) площею 17,36 га. У подальшому до цієї угоди було укладено ряд додаткових угод.

У дирекції музею стверджують, що «земельна ділянка площею 17,36 га на території військового містечка № 13 не передавалася в землі запасу Івано-Франківської міської ради. Земля до сих пір належить Міноборони України. Незважаючи на це, міська влада передала землю, яка фактично їй не належить, в оренду ТОВ «МАОДОТ» для будівництва житлового мікрорайону, включивши сюди ще й ділянки, на яких знаходиться будівля музею.

Керівництво компанії ТОВ «МАОДОТ-І» у грудні 2010 року подало позов до Господарського суду Івано-Франківської області до Західного управління капітального будівництва Міністерства оборони України та Міністерству оборони України з вимогою усунути перешкоди у користуванні відповідною земельною ділянкою.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі