Суд залишив декларації СБУ засекреченими

Поділитися
Суд залишив декларації СБУ засекреченими Суд залишив декларації СБУшників під секретом © Андрій Товстиженко, DT.UA
Позов Центру протидії корупції відхилили.

Київський апеляційний адмінсуд відхилив позов Центру протидії корупції (ЦПК), у якому вимагалося розсекретити декларації співробітників Служби безпеки, повідомив голова організації Віталій Шабунін у Twitter.

"Суд відмовив нам у задоволенні скарги і залишив декларації сбушників засекреченими. В принципі, очікуване рішення. Просто так це свавілля не залишимо. Будемо йти до Верховного суду", - написав він.


За даними ЦПК, справу розглядала колегія суддів у складі Кузьменка В.В., Василенко Я.М. і Степанюка А.Г.

Повідомляється також, що на засідання вперше суд зобов'язав з'явитися заступника глави СБУ з питань таємниць Вадима Пояркова, який і приймав рішення про засекречування декларацій усіх працівників спецслужби.

Нагадаємо, що в березні 2017 року Центр протидії корупції звернувся до суду з позовом проти СБУ, звинувативши спецслужбу у засекречуванні декларацій співробітників. Активісти вважають незаконним визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій держтаємницею та подання декларацій не до НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження.

Антикорупціонери мають намір у судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію по деклараціям і відомості про зміни майнового становища керівництва й слідчих, а також визнати незаконним створення СБУ власної системи обробки і зберігання декларацій.

Читайте також: Грицак вважає засекречування е-декларацій необхідною умовою безпеки співробітників СБУ

У 2016 році голова НАЗК Наталія Корчак підтвердила, що її відомство не має доступу до електронних декларацій співробітників СБУ, які засекретили. У коментарі журналістам Корчак зазначила, що з подібними деклараціями можуть працювати лише особи, які мають доступ до державної таємниці.

Співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак, своєю чергою, зазначив, що в СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і закон захищає інформацію про їхні особистості та фінансування. У той самий час керівництво СБУ і публічні співробітники у дану категорію, за його словами, не потрапляють.

У міжнародній антикорупційній організації Transparency International, тим часом, вказують, що позиція СБУ суперечить духу закону про е-декларування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі