Суд відмовив Савченко у відводі прокурора, вона заявила про відвід колегії суддів

Поділитися
Суд відмовив Савченко у відводі прокурора, вона заявила про відвід колегії суддів
Вимоги депутата визнали необґрунтованими.

Колегія суддів Апеляційного суду Києва відмовила народному депутату Надії Савченко, яку підозрюють у держзраді і організації теракту, у відводі прокурора Головної військової прокуратури України Олександра Климовича, який на думку захисту є заангажованим і упередженим.

"На попередньому засіданні цей прокурор сказав, що військовослужбовці Російської Федерації, які прийшли на територію України скоювати злочини, кращі, ніж українські військовослужбовці", - заявила депутат.

Вона також зазначила, що прокурор, порушуючи принцип презумпції невинуватості, звинувачує її у вчиненні злочину, що поки не доведено судом, і відчуває до неї особисту неприязнь.

У свою чергу прокурор Климович назвав це клопотання необґрунтованим. За його словами, він говорив про те, що російські військовослужбовці Євген Єрофєєв і Олександр Александров, які прийшли скоїти злочини на територію України, кращі, ніж ті громадяни України, які мали намір скоїти злочин на своїй території, проти своєї країни.

Після наради судді вирішили, що клопотання Савченко не ґрунтується на вимогах закону і матеріалах кримінального провадження.

Після відмови суду в задоволенні клопотання про відвід прокурора Головної військової прокуратури Олександра Климовича, Савченко заявила, що не довіряє цьому складу суду, і вважає його заангажованим і необ'єктивним, у зв'язку з чим заявляє клопотання про відвід колегії.

У свою чергу, представники прокуратури розцінили це клопотання як необґрунтоване і спрямоване на затягування процесу.

Суд пішов у дорадчу кімнату для прийняття рішення.

Як повідомлялося, 23 березня суд обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 59 днів без можливості внесення застави.

Днем раніше Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання і арешт. Під час оголошення уявлення Савченко в Раді генпрокурор Юрій Луценко натякнув, що "куководом" в цій історії може бути Віктор Медведчук.

Після зняття недоторканності Савченко вручили повідомлення про підозру, потім її затримали. Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту і повалення влади. За словами Луценка, слідство має також фактами участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і глави "Офіцерського корпусу" Володимиру Рубану у підготовці ними перевороту.

У разі доказів інкримінованої провини Надії Савченко загрожує 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Савченко під час засідання суду у п'ятницю, 23 березня, оголосила голодування.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Перенаправленный вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі