Суд відмовив Саакашвілі у задоволенні позову до ДМС щодо його реадмісії

Поділитися
Суд відмовив Саакашвілі у задоволенні позову до ДМС щодо його реадмісії Міхеіла Саакашвілі видворили з України 12 лютого © Саакашвілі/Facebook
Політик просив суд зобов'язати Держміграційну службу скасувати рішення про його реадмісію до Польщі.

Окружний адмінсуд Києва відмовив колишньому президентові Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхеілу Саакашвілі у задоволенні позовних вимог. Політик, зокрема, вимагав визнати незаконними рішення Держміграційної служби (ДМС) щодо реадмісії до Польщі і зобов'язати скасувати дане рішення, повідомляє прес-служба суду.

"Саакашвілі просив суд визнати незаконним рішення ДМС щодо його реадмісії до Республіки Польща; визнати незаконними дії ДМС та Держприкордонслужби про реадмісію, а також позивач просив суд зобов'язати ДМС скасувати відповідне рішення", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі заявили про те, що 10 вересня 2017 року в пункті пропуску "Шегині" Саакашвілі вчинив незаконне перетинання держкордону України з Польщі без дозволу відповідних органів влади. Факт незаконного перетину державного кордону підтверджується постановою Мостиського районного суду Львівської області.

"Окружний адміністративний суд Києва на підставі наданих сторонами документів встановив, що реадмісія Саакашвілі як особи, яка незаконно перебуває на території України, здійснювалася за стандартною процедурою, ініційованою ДМС, на підставі Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію, і ратифікованою відповідним законом України", - сказано в повідомленні. Суд також встановив, що за результатами розгляду відповідного запиту польська сторона дала згоду на реадмісію політика, про що повідомила ДМС України листом, копія якого є в матеріалах справи.

Нагадаємо, 12 лютого Міхеіла Саакашвілі видворили з України. Політика затримали бійці спецпідрозділу Державної прикордонної служби в київському ресторані та вже за годину чартерним рейсом відправили у Варшаву. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд у країну. Захист політика назвав це рішення незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді. Сам Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися в Україну і відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.

Про скандал довкола Саакашвілі та його конфлікт з президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі