Суд відкрив провадження у справі Кличка проти Богдана

Поділитися
Суд відкрив провадження у справі Кличка проти Богдана Чим закінчиться суд Кличка проти Богдана?
Суд буде розглядати даний позов за правилами спрощеного позовного провадження - без повідомлення сторін

Окружний адміністративний суд Києва призначив на 31 жовтня підготовче засідання за позовом Віталія Кличка до Кабінету міністрів і відкрив провадження за позовом до голови офісу президента Андрію Богдану.

Суд буде розглядати даний позов за правилами спрощеного позовного провадження без попередження (виклику) сторін.

Про це повідомила прес-служба ОАСК.

Як відомо, позивач просить суд визнати протиправними та такими, що вчинені з перевищенням наданих повноважень, дії Керівника Офісу Президента України Андрія Богдана щодо звернення до Уряду з листом про внесення Президенту подання про звільнення Віталія Кличка з посади Голови КМДА.

Нагадаємо, раніше ОАСК відкрив провадження і призначив на 31 жовтня підготовче засідання у іншій справі за позовом Віталія Кличка до Кабінету Міністрів України та глави Уряду Олексія Гончарука. У даному ж позові суд просять визнати протиправними дії КМУ щодо внесення Президенту України подання від 4 вересня про звільнення Віталія Кличка з посади Голови Київської міської державної адміністрації у зв'язку із закінченням строку повноважень Глави держави, а також скасувати пропозицію Прем'єр-міністра, що датована 4 вересня, про звільнення позивача з посади Голови КМДА.

Читайте також: У Римі квиток в метро можна купити за пластикові пляшки

4 вересня Кабмін погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка і направив відповідне подання уряду на підпис президенту Зеленському.

У відповідь Віталій Кличко заявив, що вважає таке рішення неконституційним, а звільнити його можуть тільки кияни.

У серпні депутати Верховної Ради VIII скликання звернулися до Конституційного суду за офіційним тлумаченням положень Конституції про місцеве самоврядування і державної влади в Києві. Посилаючись на рішення КСУ від 2003 року, за яким обраний киянами мер міста повинен бути призначений і главою КМДА, 51 депутат попросив "раз і назавжди" врегулювати питання про київського мера і главу КМДА. Також у зверненні йдеться про згортання реформи децентралізації та позбавлення столиці самоврядування. Рішення з приводу звернення Конституційний суд ще не виносив.

Зазначимо, що у Києві на пост глави КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.

У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.

Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі