"Стратегія хамелеона": німецька корпорація продовжує працювати в РФ в обхід санкцій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Стратегія хамелеона": німецька корпорація продовжує працювати в РФ в обхід санкцій Російсько-німецькі бізнес-відносини базуються на принципі "прагматизму", за яким ховаються відкати © autoworks.com.ua
Німці за більш ніж 160-річну історію ведення бізнесу в Росії чітко зрозуміли основні правила успіху в цій країні.

Для війни гібридного типу проти Європи в цілому і України зокрема Росія заздалегідь "вирощувала" союзників в особі потужних європейських корпорацій. Ці компанії родом саме з тих країн, з яких найбільш часто лунають заклики переглянути режим санкцій щодо порушника міжнародного права - Росії - з ФРН, Австрії, Франції. Про це пишуть у своїй статті для ZN.UA Михайло Гончар, Олег Гичка і Максим Недря.

У ній описується одна з базових технологій" обходу санкцій на німецькому прикладі, зокрема - концерн Siemens, на діяльність якого в Росії звернули увагу експерти ZN.UA німецькому розділі проекту "Викрадення Європи".

"Фундамент російсько-німецького співробітництва у високотехнологічному секторі енергетичного машинобудування був закладений ще 8 років тому. 13 червня 2007 р., а потім 21 липня 2008-го між Siemens і пітерським підприємством "Силові машини" були підписані договори про передачу німецьким концерном технологій і прав на виробництво газотурбінних установок (ГТУ) SGT5-2000E і SGT5-4000F на 20-річний період - до кінця 2027-го і 2028 р. відповідно. В кінці 2008-го було підписано першу стратегічну угоду про співпрацю і партнерство між новоутвореним "Ростехом" і Siemens", - йдеться в статті.

Читайте також: Спільне підприємство Nokia і Siemens придбає частину компанії Motorola

"І "Ростех", і Siemens нерівно дихали в бік "Силових машин", які в той час фактично були частиною імперії Чубайса і "чубайсят", - РАО "ЄЕС Росії". Але переможцем приватизаційного конкурсу став близький до Путіна мільярдер Олексій Мордашов, який згодом продав свій блокуючий пакет "Силових машин" і Siemens. Зараз 100% ВАТ "Силові машини" належать кіпрській Highstat limited. Згідно з річним звітом, "єдиним акціонером ВАТ "Силові машини" є компанія HIGHSTAT LIMITED. Кінцевий бенефіціар компанії HIGHSTAT LIMITED - Олексій Мордашов. Він, крім "Сєвєрсталі", з 2011 р. володіє значним пакетом акцій німецького туристичного оператора Tui AG", - йдеться в статті.

У ній згадується, що в 2009 р. навколо дочірнього підприємства концерну Siemens у Росії спалахнув скандал у зв'язку з корупційною діяльністю, підкупом чиновників на різних рівнях для перемоги в тендерах, у зв'язку з чим компанію на чотири роки позбавили можливості участі у тендерах.

За інформацією Deutsche Welle, загальна сума "чорних" кас концерну Siemens у період з 2000 по 2009 рр. оцінюється майже в 1,3 млрд євро.

"В грудні 2011 р., після чергової невдалої спроби німецького концерну заволодіти контрольним пакетом акцій ВАТ "Силовые машины", ці дві компанії створили спільне підприємство - "Сименс - технологии газовых турбин" ("СТГТ") з частками 65% Siemens і 35% ВАТ "Силовые машины". Win-Win - ось основна стратегія німецького політикуму та бізнесу. Тому уже 18 червня 2015 р. було введено в експлуатацію завод у промисловій зоні "Горєлово", що неподалік Санкт-Петербурга, зі складання та обслуговування газотурбінних установок (ГТУ), зокрема SGT5-2000E й SGT5-4000F. У Звіті ВАТ "Силовые машины" за 2014 р. зазначено: "Розвиток газотурбінного бізнесу ВАТ "Силовые машины" ведеться у тісному партнерстві з компанією Siemens. Російсько-німецьке спільне підприємство займається науково-дослідною розробкою нових газових турбін, локалізацією виробництва в Росії, збиранням, продажем, управлінням проектами та сервісним обслуговуванням газових турбін", - цитують звіт автори.

"Німці за більш ніж 160-річну історію ведення бізнесу в Росії чітко зрозуміли основні правила успіху, серед яких підкуп чиновників не останній за значимістю. Російсько-німецькі бізнес-відносини базуються на принципі так званого прагматизму, за яким зазвичай ховаються виплати комісійних, "відкати" і елегантно замаскована корупція. "Ефект Шредера" фактично є проявом особливості російсько-німецьких відносин на перехресті великого бізнесу і політики", - йдеться в статті.

"Очевидно, що за всім цим стоїть певна корпоративна стратегія німецької компанії. Її можна назвати стратегією хамелеона", - вважають автори.

Нагадаємо, завод Bosch-Siemens під Петербургом зупинив виробництво пральних машин через відсутність комплектуючих, які повинні були надійти з Туреччини. Завод має намір незабаром також призупинити виробництво холодильників.

Детальніше про схеми обходу санкцій європейськими компаніями читайте в статті "Російсько-німецький nur geschäft*, або Технологія обходу санкцій" Михайла Гончара, Олега Гички і Максима Недрі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі