Столтенберг та Дуда розійшлися в думках щодо можливості діалогу між НАТО та РФ на вищому рівні

Поділитися
Столтенберг та Дуда розійшлися в думках щодо можливості діалогу між НАТО та РФ на вищому рівні У НАТО немає єдності щодо допустимих форм діалогу з РФ
Польський президент та генсек Північноатлантичного Альянсу публічно посперечалися щодо допустимого формату засідання Ради НАТО-Росія.

Президент Польщі Анджей Дуда та генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг не зійшлися в думках щодо можливості проведення засідання Ради НАТО-Росія на вищому політичному рівні.

Як повідомляє "Європейська правда", Дуда категорично виключив дану можливість до припинення агресії РФ в Україні.

"Щоб відбулася ця зустріч, повинна відбутися одна річ: має відновитися міжнародне право", - наголосив він, вказавши, серед іншого, на застосування Росією озброєних силовиків без розпізнавальних знаків та анексію Криму.

"Ми усвідомлюємо, що сталася агресія Росії проти України. І тому очевидно, чого очікує від Росії міжнародне співтовариство", - сказав польський лідер.

Столтенберг, у свою чергу, висловив протилежну думку.

"Ми припинили практичне співробітництво з РФ, але ми ніколи не говорили про припинення політичного діалогу", - підкреслив він, додавши, що раніше засідання ради НАТО-Росія" проходили на вищому рівні, і перешкод для повернення до подібної практики немає.

Тим не менш, коментувати можливу дату зустрічі на рівні міністрів чи глав держав він не став.

"Давайте йти крок за кроком. Зараз на порядку денному засідання ради на рівні послів", - резюмував глава Альянсу.

23 червня генсек Альянсу Йенс Столтенберг заявив, що пропозиція НАТО про проведення засідання Ради НАТО-Росія до початку Варшавського саміту ще не отримала відповіді від офіційної Москви.

Ще в квітні глави МЗС країн-учасниць НАТО домовилися між собою, що слід провести таку зустріч до 8 липня на рівні послів. В альянсі хотіли, щоб зустріч відбулася ще до саміту у Варшаві.

У той же час посадовець з російської місії при альянсі підтвердив, що "робочі контакти" з цього питання ведуться, в тому числі, і за станом на сьогоднішній день.

Нагадаємо, попереднє засідання ради НАТО-Росія відбулося 20 квітня. На думку західних аналітиків, у західних столицях зустріч розцінили як "необхідне зло" і спробу умовити Росію припинити влаштовувати провокації в міжнародному повітряному просторі, а також в небі над країнами-учасниць НАТО.

У той же час, в рамках запланованого на липень саміту НАТО відбудеться засідання комісії НАТО-Україна. Генсек Альянсу запевнив, що саміт стане "важливою платформою для вираження політичної підтримки та розвитку практичної підтримки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі