Ставнійчук: У влади не сформоване цілісне бачення шляхів подальшого конституційного реформування - Політика - dt.ua

Ставнійчук: У влади не сформоване цілісне бачення шляхів подальшого конституційного реформування

21 січня, 2011, 10:58 Роздрукувати

На сьогодні у влади не сформоване цілісне бачення шляхів подальшого конституційного реформування. Про це в статті для «ДТ. Україна» пише член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

«Періодично у промовах президента України йдеться про референдум, про парламентську процедуру... Нещодавно створено Комісію зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (експерти вже зазначали, що комісія виявилася не репрезентативною у плані представництва вітчизняних наукових юридичних шкіл, незалежних експертів-конституціоналістів). Однак під час її першого засідання президент озвучує ідею створення Національної конституційної асамблеї! Створено також окрему робочу групу з питань удосконалення законодавства про вибори. Все це свідчить або про конкурентну боротьбу всередині президентської команди, або про відсутність стратегічного бачення і, відповідно, підготовлених кадрів, відтак, як наслідок, — відсутність єдиної, позитивної лінії поведінки у сфері конституційних відносин». – наголошує вона.

Член Венеціанської комісії наголошує, що головна й необхідна умова для досягнення поставленої мети — скоригованість складових конституційного процесу та їх узгодженість із процесом проведення економічних і соціальних реформ. Така робота однозначно має проводитися узгоджено, а отже — мати єдиний, неконфліктний центр генерування рішень.

Детальніше читайте в статті «Конституційна асамблея — шанс модернізувати країну, або Методологія демократії «без прикметників» в свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >