США надали Україні обладнання для захисту кордону

Поділитися
США надали Україні обладнання для захисту кордону У США не виключають співробітництво з Україною у виробництві крилатих ракет малої дальності © 112 Україна
США готові до різних форм військово-технічного співробітництва з Україною.

Системи прикордонного контролю США вже прибули на українську митницю в рамках надання військової допомоги Україні, і найближчим часом будуть встановлені на українському кордоні. Дані системи в автоматичному режимі дозволяють бачити будь-які пересування людей, транспортних засобів або суден у прикордонній смузі та зводять до мінімуму людський фактор, повідомила один з ініціаторів проекту, конгресмен США Лоретта Санчес.

Українська прикордонна служба, маючи подібне обладнання, зможе більш ефективно контролювати кордони, і отримає можливість формувати більш концентровані підрозділу для контролю за лінією кордону, сказав генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов. У концерні уточнили, що перші американські системи прикордонного контролю почнуть діяти на морській ділянці українського кордону.

За словами Санчес, США високо оцінюють можливості українських фахівців швидко адаптувати американські технології і розробляти на їхній основі свої власні. Тому США будуть робити акцент на посиленні навчань та передачі досвіду і технологій України.

"У Конгресі дуже багато тих, хто постійно працює і спостерігає за подіями в Україні, щоб забезпечити посилення країни і подбати про те, щоб агресивна поведінка президента Росії Володимира Путіна проти сусідів не залишалася безкарною", - підкреслила конгресмен.

У свою чергу, Романів зазначив, що співпраця із США у даному проекті передбачає не тільки постачання готових систем, але і їхню зборку в Україні на основі американських технологій. Виробничу складову забезпечують потужності "Укроборонпрому" у Хмельницькому, Тернополі та Києві.

У той же час конгресмен Санчес зазначила, що США готові до різних форм військово-технічного співробітництва з Україною. Зокрема, вона не залишила без уваги те, що Україна відновлює виробництво крилатих ракет малої дальності, і не виключила, що в цій сфері можливі кооперація і обмін технологіями.

"Ми спостерігаємо за тим, як підвищують свої можливості країни-члени НАТО і європейські держави. Я додаю в цей перелік і України. І ми припускаємо, що Україна має значний потенціал у виробництві крилатих ракет малої дальності для потреб значної частини європейських держав. І я бачу можливість для України співпрацювати з США і виготовляти певні елементи озброєнь у цій сфері", - сказала Санчес.

Читайте також: В Литву прибули близько сотні солдатів і військова техніка США

З 2014 року США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противоминометных радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.

12 січня посол України в США Валерій Чалий повідомив, що найближчим часом Україна почне отримувати військову допомогу від Сполучених Штатів.

Нагадаємо, 26 листопада президент США Барак Обама підписав оборонний бюджет США-2016 з $ 300 млн військової допомоги для України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі