СПРАВЖНІХ БУЙНИХ МАЛО... - Політика - dt.ua

СПРАВЖНІХ БУЙНИХ МАЛО...

5 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №13, 5 квітня-12 квітня

На тлі приголомшливого «успіху» у Дніпропетровській області політичного блоку «За ЄдУ» (11,38%) цілком логічною виглядає реальна перемога Компартії України (31,24%)...

На тлі приголомшливого «успіху» у Дніпропетровській області політичного блоку «За ЄдУ» (11,38%) цілком логічною виглядає реальна перемога Компартії України (31,24%). Область, яка є вічною опорою діючій владі, не зможе пригадати такого. Та коли придивитися до того, що відбувалося під час виборів, такий результат несподіваним не назвеш. Це радше закономірна реакція людей на методи просування «своїх» і затоптування «чужих». Причому люди голосували за явно протестним принципом: за кого завгодно, аби проти влади. Протестний урожай зібрали комуністи. Прикро, що цього разу їхній електорат дуже помолодів. І в цьому бачиться ще одна поразка місцевого керівництва.

Губернатор М.Швець на різноманітних зустрічах неодноразово підкреслював, що хоче створити в парламенті дніпропетровське лобі. І, очевидно, це заповітне бажання обумовило способи добору і протягування губернаторських висуванців.

Залишимо за кадром форми впливу керівника області на «партгоспактиви» міст і сіл і їхнє, «партгоспактивів», послужливе і, найчастіше, бездарне, на грані фолу (тобто закону) виконання поставлених задач.

Хоча, безумовно, картина була різнобарвною: тут і багатократні помпезні приїзди і навіть прибуття на вертольоті (!) у «проблемні» для влади злиденні міста, до яких раніше якось не доходили руки, і подарунки у вигляді автотранспорту й інших потрібних не лише перед виборами речей, і, що найважливіше, цінних указівок з екранів TБ і радіоефіру, за кого ж нам, «пересічним», голосувати.

І настільки патрон виборів був переконаний, що гра за межами поля (законодавчого) йому дозволена, що не помітив, як отримав цілком реальне попередження від цілком реальної окружної виборчої комісії 34-го виборчого округу. А промовляло воно про те, що керівним державним чиновникам забороняється на основі ст. 56 п. 1.2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» агітувати за будь-яких кандидатів, якщо навіть вони заздалегідь обрані і найулюбленіші.

Будь уважний, читачу, оскільки з цих «безневинних» дрібниць розкрутився ланцюжок подальших порушень, який призвів до дискредитації партії влади в області і, в остаточному підсумку, до її поразки у фіналі виборів. Порушення ці аж заколосилися буйним цвітом під час самих виборів і, найголовніше, підрахунку голосів.

Так, у Криворізькому психоневрологічному будинку-інтернаті за психічно тяжкохворих людей за заздалегідь надрукованими від їхнього імені 255 типовими заявами, не підписаними нормально в силу неможливості цих нещасних людей зробити таке, заступник завідувача, санітар, а також невідомий капітан міліції у присутності лише одного секретаря комісії самі провели практично одностайне голосування «За ЄдУ», і з точно таким же результатом — за заздалегідь призначеного губернатором народного депутата директора Північого ГЗК Миколу Колесника.

Примітно, що на цій же 51-й дільниці із 1097 виборців 402 чоловіки голосували поза її межами за заявами, причому три відомих нам члени комісії примудрилися провести голосування без дотримання таємниці навіть на капоті машини, на свіжому повітрі, на чому і були впіймані спостерігачами разом із членами окружної виборчої комісії.

У ВТК-26 (м. Жовті Води) із 1529 виборців-зеків 1524 голоси було віддано за «За ЄдУ» і точно стільки ж (!) — за вже згаданого М.Колесника.

У ВТК-122 (с. Красноіванівка, П’ятихатського району) — та ж картина: із 489 засуджених 483 проголосували «За ЄдУ» і М.Колесника в тій же пропорції.

У ВТК-45 (с. Макорти, Софіївського району) мешканці колонії були абсолютно одностайні: по 1015 голосів здобули «За ЄдУ» і М.Колесник.

А от у СІЗО м. Кривий Ріг зеки встановили рекорд: 1558 голосів «За ЄдУ» і 1558 голосів за М.Колесника.

Та й у наркологічному відділенні №13 психоневрологічного диспансеру Кривого Рога переважна більшість його пацієнтів проголосувала також «За ЄдУ» і М.Колесника.

Лише за цими прикладами — понад 5 тис. голосів «за командою». А є й інші приклади: велика кількість «чужих», котрі підвозилися автобусами (номери відомі) і голосували за дивними відкріпними талонами, неточні списки виборців із численними «мертвими душами» і неповнолітніми (як доказ, є їхні запрошення на вибори).

От і виходить, що в окрузі з одинадцяти із хвостиком тисяч голосів, відданих «За ЄдУ», понад половина — або спецконтингент, або психічно хворі, або взагалі «ліві» (себто чужі).

Невже потрібно подібними діями ставити під сумнів реноме, загалом, досить солідних людей, які входять у список цього політичного блоку, задля досягнення результату будь-якою ціною?

А окружна ж комісія (голова В.Назарько) знала про це, адже отримувала своєчасні заяви від спостерігачів. Знала, але мовчала... Цікаво чому?

Здається, що тут потрібно, як у відомій байці, «...і владу застосувати». Себто владу Закону «Про вибори народних депутатів України», де п.1 ст.77 вперше в нашому законодавстві дає можливість виправляти помилки адмінресурсу, визнаючи вибори недійсними, і проводити повторне, будемо сподіватися, справедливе голосування.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво