Соцопитування: Жінці стати президентом в Україні складно, єврею - нереально

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За безумовно кваліфіковану жінку-кандидата у президенти України проголосували б тільки 70% громадян, які симпатизують партії, що висунула її. За кандидата-єврея за тих же умов проголосували б не більше 36% українців, які поділяють політичну позицію кандидата.

Зовсім плачевні шанси у політика - афро-українця: його б підтримали лише 18% симпатиків його політичної позиції.

Такими є дані соцопитування Київського міжнародного інституту соціології.

Опитування проводилося 8-17 березня. Методом інтерв'ю опитано 1020 респондентів, які проживають у всіх областях України (включаючи місто Київ) і в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3.2% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1, 4% - для показників близьких до 5%.

Інститут порівнює результати української аудиторії з аналогічними показниками опитувань, проведених у США.

Відповіді українців щодо кандидата-жінки істотно відрізняються від американських (70% проти 87%). Ставлення американців до кандидатур жінок в цілому покращувалося з часом. Українські показники відповідають американським даним початку 70-х років.

Драматичною називає КМІС різницю у відносинах до кандидатів-євреїв: 89% американців підтримали б такого кандидата, а в Україні таких лише 36%. Це менше, ніж було у США за весь період спостережень (із 1937 року, коли позитивно на дане питання відповіли лише 46% населення).

Про різницю у ставленні українців і американців до політиків з іншим кольором шкіри можна здогадатися, дивлячись на портрет нинішнього президента США. Тим не менше, КМІС відзначає, що у 2003 році 92% американців (а в 1999 навіть 95%) підтримали б такого кандидата.

Співробітникам КМІС не вдалося знайти аналогічних даних для сусідніх країн - Росії, Білорусії чи Польщі.

Нагадаємо, на президентських виборах минулого року в Україні основними суперниками були Віктор Янукович і Юлія Тимошенко. Також, під час виборчої кампанії широко обговорювався скандал через поширення інформації про нібито єврейське походження кандидата в президенти Арсенія Яценюка. Сам Яценюк спростовував цю інформацію.

У підсумку, у першому турі Янукович набрав 35%, Тимошенко - 25%, Яценюк - 7% (четвертий результат). У другому турі Янукович переміг Тимошенко з різницею в 3,5% (49% голосів проти 45,5%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі