Соратники Порошенка через Онищенка домовлялися щодо посад і голосувань - ЗМІ

Поділитися
Соратники Порошенка через Онищенка домовлялися щодо посад і голосувань - ЗМІ
Для спілкування корупціонери навіть розробили власну нехитру термінологію.

Онищенко заявив, що брав участь у корупційних схемах виключно за наполяганням Порошенко
Онищенко заявив, що брав участь у корупційних схемах виключно за наполяганням Порошенко

Найближчі соратники Петра Порошенка народні депутати Ігор Кононенко, Сергій Березенко і фінансовий радник президента Пасенюк домовлялися через побіжного народного депутата Олександра Онищенка щодо призначення на різні державні посади і голосуванні за законопроекти в обмін на гроші, йдеться в новому ексклюзивному розслідуванні "Слідство.інфо" під назвою "Клуб Книголюбів".

Журналісти зустрілися з Онищенком у Франції.

"... [Він] дозволив перефотографувати сотні повідомлень з його телефону, в яких йдеться про призначення на різні державні посади і голосування за ряд законопроектів в обмін на щедру оплату", - розповідають журналісти.

У розмові з ними Онищенко визнав свою участь у корупційних схемах, але наполягав, що робив це за погодженням з Порошенком і його оточенням.

"Чим більше я для нього робив, тим більше йому хотілося. Зрештою, він почав давати такі завдання, які я не міг виконати", - розповів нардеп-утікач.

Зокрема, одним з основних завдань Онищенко було посередництво між Порошенком і Тимошенко, принаймні з 2014 по 2016 роки.

"Саме в той час президенту треба було проводити через Раду чимало законів і затверджувати призначення потрібних кандидатур. Брак голосів президентської сили якраз і могла забезпечити парламентська фракція "Батьківщина", очолювана давньою опоненткою і суперницею Порошенко", - пояснюють журналісти.

За їхніми словами, нібито саме через посередництво Онищенка оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

У листуванні використовували набір спеціальних термінів:

Онищенко розповів, як за його посередництвом Олексій Маловацький отримав достатньо голосів у парламенті і став членом Вищої ради юстиції (сьогодні це Вища рада правосуддя). Нагадаємо, парламентська фракція "Блок Петра Порошенко" висунула Олексія Маловацького, який до цього працював у виборчому штабі Порошенка, кандидатом у члени ВРЮ, але за квотою Верховної Ради.

"Його обрання суттєво збільшило б вплив президента на сьогодні єдиний орган, який може усунути, звільнити або дозволити заарештувати будь-якого суддю", - наголошується в розслідуванні.

Слідство.інфо

Слідство.інфо

Слідство.інфо

За словами Онищенка, через його посередництво президентська фракція шукала голоси у фракції "Батьківщина" в підтримку Маловацького. Тоді депутати проголосували за його кандидатуру, і він став членом Вищої ради юстиції. З фракції "Батьківщина" за нього проголосували Юлія Тимошенко і ще 10 її однопартійців. Проти кандидатури Маловацького тоді виступав лише Сергій Власенко.

"Я категоричний противник того, щоб до Вищої ради правосуддя призначали не просто хлопців, які носять за Петром Олексійовичем портфель, а хлопців, які носять портфель за хлопцями, які носять портфель за Петром Олексійовичем", - пояснив народний депутат, чому не голосував за це рішення - "Це абсолютно політичний призначенець".

У той же день голосування Онищенко написав повідомлення Сергію Березенку:

"Документи отримали" (Нагадаємо, що "документи" - термін, який в листуванні означає "гроші").

Тоді Тимошенко пояснила своє голосування тим, що її колеги в якості членів тодішньої коаліції вірили в президентських кандидатів.

"А на запитання, чи не голосувала чи її фракція за обіцянку винагороди, Тимошенко і взагалі обурилася:" Ні, категорично ні! Цього не може бути! ", - розповіли журналісти.

Слідство.інфо

Слідство.інфо

Слідство.інфо

Крім того, Онищенко розповів про те, як 13 березня 2015 року отримав повідомлення від Сергія Березенка з проханням поспілкуватися з Тимошенко для підтримки містобудівного закону.

"Це не політика. Робоче прохання. Оттанцюю", - йдеться в повідомленні.

Слідство.інфо

Слідство.інфо

Слідство.інфо

Журналісти нагадують, що Березенка не раз пов'язували зі сферою містобудування. Перш ніж потрапити у Верховну Раду, він очолював Державне управління справами, або ДУС - масштабну структуру, яка за бюджетні гроші займається побутом і потребами українських чиновників.

"За час його керування відомством майже 7 гектарів державної землі в Києві передані під приватну забудову. Ще раніше Березенко був депутатом Київради від "Блоку Леоніда Черновецького". Ця політична сила теж відзначилася скандальною роздачею столичної землі... Сергій Березенко і його колега по фракції Ігор Кононенко, як і опозиціонерка Юлія Тимошенко, відкинули звинувачення про купівлю голосів фракції "Батьківщина". А прес-служба Макара Пасенюка взагалі відкинула існування листування з Онищенком і закликала не поширювати недостовірну інформацію", - розповіли журналісти.

На завершення журналісти пообіцяли найближчим часом опублікувати повний архів листування Онищенка.

Нагадаємо, минулого тижня Олександр Онищенко оприлюднив частину аудіозапису "розмови з Порошенком", що стосується екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. За словами Онищенка, на зустрічі у січні 2016 року він доповідав гаранту про свою поїздку до Злочевського й обговорював пропозицію щодо укладення контрактів із НАК "Нафтогаз України" та іншими державними компаніями.

Прес-служба адміністрації президента України назвала "фейком" і відмовилася коментувати оприлюднений Онищенком запис. Своєю чергою НАБУ повідомило про готовність вивчити записи, зроблені депутатом-втікачем, якщо він надасть у розпорядження детективів їх оригінали.

Нагадаємо, Онищенко є підозрюваним у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням". За версією слідства, із січня 2013 року по червень 2016-го члени злочинної організації незаконно заволоділи грошовими коштами в розмірі понад 1,6 млрд і завдали "Укргазвидобуванню" шкоди на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Сім з них, включно з Онищенком, знаходяться у розшуку, обвинувальні акти щодо 18 осіб скеровані до суду, стосовно семи осіб набув чинності обвинувальний вирок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі