Солом'янський райсуд відпустив Омеляна на поруки

Доповнено
Поділитися
Солом'янський райсуд відпустив Омеляна на поруки Омелян вважає справу політично мотивованою
Поручителями виступили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та депутат Федір Бендюженко.

Солом'янський райсуд Києва відпустив на поруки міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. Відповідне рішення у п'ятницю, 14 вересня, ухвалила суддя Ганна Сергієнко. Поручителями виступили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та депутат від "Народного фронту" Федір Бендюженко.

Сторона звинувачення наполягала на призначенні міністру 5 мільйонів гривень застави, здачі закордонного паспорта та забороні спілкування з певними свідками. За словами представника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Валентина Мусіяки, така сума не є непосильною для Омеляна, оскільки він на двох з дружиною задекларував значно більші кошти.

Прокурор перерахував ризики, які обумовлюють таку суму застави. На його думку, глава Мінінфраструктури може переховуватися за кордоном, бо його діти мають громадянство інших держав, тиснути на свідків та впливати на розслідування, передає "Українська правда".

У свою чергу, адвокат Омеляна просив суд взагалі не обирати йому запобіжний захід. Сторона захисту долучила до матеріалів, зокрема, характеристику від прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке не виявило порушень у декларації міністра.

"Ніяких прямих свідчень свідків немає... Є рішення НАЗК, будь-яких зауважень немає", - заявив захисник. За його словами, прокурор не надав доказів існування ризиків, і запевнив, що Омелян зацікавлений у завершенні цієї справи.

Сам міністр сказав, що вважає справу політично мотивованою та сподівається на об'єктивне рішення суду. Це провадження він порівняв з "боротьбою з бабками у підземних переходах".

Нагадаємо, вранці 13 вересня детективи НАБУ вручили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну повідомлення про підозру у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, чиновник з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як його видатки лише за період з 2008 року по квітень 2015 року склали щонайменше 3,45 млн гривень.

У свою чергу Омелян пов'язує підозру в незаконному збагаченні з проведеними їм реформами, виборами, що починаються, та справою щодо екс-депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, котру веде НАБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі