Сьогодні набуває чинності антикорупційний закон - Політика - dt.ua

Сьогодні набуває чинності антикорупційний закон

1 липня, 2011, 06:38 Роздрукувати

В Україні з 1 липня набуває чинності закон «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні».

© torange.biz

Антикорупційний закон передбачає ефективні правові механізми запобігання, виявлення, припинення і розслідування корупційних правопорушень як в публічному, так і у приватному секторах.

У законі істотно розширено коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення. Серед них: президент, прем'єр-міністр, голова Верховної ради, генеральний прокурор, і керівники інших центральних органів виконавчої влади, а також інші чиновники вищого рангу. Цей закон також дозволяє виявляти корупцію у сфері надання публічних послуг, зокрема в діяльності аудиторів, оцінювачів, нотаріусів тощо.

Законом передбачається обов'язкове декларування державними службовцями не тільки своїх доходів, але і доходів близьких осіб. Новим законом президент України уповноважений визначати антикорупційну стратегію. Ця стратегія повинна стати основним програмним документом державної антикорупційної політики та інструментом впровадження закону.

Нагадаємо, 2 червня Янукович підписав закон №3334-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення організаційно-правових основ боротьби зі злочинністю і корупцією», яким усунено неузгодженості у тексті прийнятого антикорупційного закону.

Згідно уточненнями до закону, до декларації про доходи окремо будуть вноситися відомості про витрати на майно, що перебуває у приватній власності, і на майно, що перебуває в оренді. За звітний рік також декларуються одноразові витрати, якщо вони рівні або перевищують 150 тисяч гривень.

7 квітня Верховна рада України (ВР) прийняла у повторному другому читанні окремі статті і розділ «Прикінцеві положення», а також в цілому президентський проект закону «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні» (№ 7487 від 17.12.2010 року).

За матеріалами: РБК-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >