ЄСПЛ розпочинає слухання у справі Україна проти Росії щодо Криму - Політика - dt.ua

Сьогодні ЄСПЛ розпочинає слухання у справі "Україна проти Росії" щодо Криму

11 вересня, 10:07 Роздрукувати

Заява стосується порушень окупантів, вчинених після встановлення ефективного контролю над півостровом у 2014 році.

Україну на слуханнях представлятиме Іван Ліщина © dw.de

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у середу, 11 вересня розпочинає слухання у міждержавній справі "Україна проти Росії (Крим)", йдеться у повідомленні на сайті суду.

Відповідну заяву Україна подала 13 березня 2014 року, українська сторона посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, нагадує "Громадське".

Як повідомляв представник України на слуханнях, заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, має розглядатися питання про те, чи контролювала РФ територію Криму ще до так званого "юридичного оформлення" анексії.

Заява стосується порушень окупантів, вчинених після встановлення ефективного контролю над українським півостровом 27 лютого 2014 року.

Зокрема статей 2 (право на життя), 3 (заборона катування), 5 (право на свободу та особисту недоторканість), 6 (право на справедливий суд), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (свобода думки, совісті і релігії), 10 (свобода вираження поглядів), 11 (свобода зібрань та об'єднання), статті 14 (заборона дискримінації) і статті 18 (межі застосування обмежень прав) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

А також статей 1 (захист права власності), 2 (право на освіту) та 3 (право на вільні вибори) Першого протоколу до Конвенції, статті 2 (свобода пересування) Четвертого протоколу до Конвенції, статті 1 (загальна заборона дискримінації) Дванадцятого протоколу до Конвенції.

Росію на засіданні представлятиме заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ Михайло Гальперін, низка дипломатів і адвокатів, уточнює LB.ua

Велика палата ЄСПЛ у складі суддів із Греції, Німеччини, Ісландії, Мальти, Данії, Хорватії, України, Чехії, Польщі, Ірландії, Монако, Андорри, Великої Британії, Азербайджану, Північної Македонії, Сан-Марино, Росії, Молдови, Румунії, Боснії і Герцоговини розглядатиме справу в закритому режимі.

Читайте також: ЄСПЛ розпочав розгляд справи про катастрофу MH17 в Донбасі

Нагадаємо, у лютому суд переніс на невизначений термін намічені на 27 лютого слухання, секретаріат уповноваженого у справах ЄСПЛ направив запит із проханням призначення нової дати у найкоротші терміни. У травні ЄСПЧ надіслав листа із повідомлення про призначення датою слухань 11 вересня.

Зараз у провадженні ЄСПЛ знаходяться п'ять справ проти РФ: "Україна проти Росії (Крим)" щодо порушень прав людини внаслідок анексії, "Україна проти Росії (Донбас)" щодо порушень прав людини в Донбасі. Також йдеться про позови щодо фактів викрадення на території Донбасу дітей-сиріт і дітей-інвалідів і їх переміщення до РФ, порушення Росією прав українських політв'язнів.

За матеріалами: DT.UA / LB.ua / Hromadske.ua /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >