Службове перешкоджання винагороджене - Політика - dt.ua

Службове перешкоджання винагороджене

14 грудня, 2007, 17:32 Роздрукувати Випуск №48, 14 грудня-21 грудня

Таку назву мав останній звіт у справі Гонгадзе, підготовлений Міжнародною федерацією журналістів, Інститутом масової інформації та рядом інших організацій...

Таку назву мав останній звіт у справі Гонгадзе, підготовлений Міжнародною федерацією журналістів, Інститутом масової інформації та рядом інших організацій.

А днями, з нагоди професійного свята працівників суду, що відзначається сьогодні, звання заслуженого юриста присвоєно згадуваній у звіті поряд із колишнім генпрокурором М.Потебень­ком судді Марії Приндюк: «З-поміж посадовців, які зіграли важливі ролі у заплутуванні розслідування, є й інші відзначені дер­жавою особи, наприклад Марія Приндюк. У квітні 2004 року вона закрила кримінальну справу проти генерала Пукача за фактом знищення документів, що мали стосунок до розслідування справи Гонгадзе, і в такий спосіб збільшила шанси генерала Пука­ча уникнути відповідальності. В липні 2007 року пані Приндюк була представлена колегією Апеляційного суду м.Києва до дер­жавної нагороди — звання «Заслужений юрист України»… На нашу думку, було би логічніше відкрити відповідну справу, і тоді б суддя Приндюк була вимушена пояснити своє рішення щодо Пука­ча», — відзначено у звіті.

Нагадаємо, що у звіті у справі Гонгадзе — об’ємному аналітичному документі — йшлося, зокре­ма, про те, що «президент Ющен­ко довів до логічного завершення питання про політичне перешкоджання розслідуванню справи Гонгадзе. Високу державну почесну нагороду здобув один із тих, хто несе найбільшу особисту відповідальність за неспроможність розслідування…пан Ющен­ко підписав указ про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого Михайла Потебенька, Генерального прокурора з 1998 по 2002 роки і на даний час радника ГПУ». Але на цьому, як бачимо, історія про те, як у сучасній Україні нагороди знаходять героїв, не скінчилася.

У березні 2007 року група українських громадських організацій та журналістських профспілок спільно з Міжнародною федерацією журналістів (IFJ) висловила протест Віктору Ющенку з приводу нагородження Михайла Потебенька, зазначивши: «Факт такої нагороди разом з неспроможністю належно здійснити розслідування про спроби маніпулювання справою Гонгадзе є зневагою до тих, хто працює задля розбудови демократії та правової держави в Україні». Тоді відповіді отримано не було. Сьогодні, очевидно, відповіддю президента можна вважати відзначення М.Приндюк.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво