Скинулися на квоту Кабміну

Поділитися
Після «героїчних» голосувань щодо СОТівських законів у четвер, 2 листопада, наприкінці пленарного...

Після «героїчних» голосувань щодо СОТівських законів у четвер, 2 листопада, наприкінці пленарного засідання парламентарі розглядали законопроект «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (щодо спостережної ради — №2358 від 19.10.2006 р.).

Автором законопроекту значиться спікер парламенту Олександр Мороз.

Спочатку проект пана Мороза мав добру мету — узаконити підписаний ним самим, президентом і прем’єр-міністром меморандум, що посилює вимоги до членів спостережних рад держбанків.

Але під час розгляду законодавчої ініціативи в комітеті фінансів і банківської діяльності комусь спала на думку «смілива» ідея об’єднати цей законопроект з іще одним, поданим Петром Симоненком (фракція КПУ). У ньому пропонувалося перерозподілити квоти парламенту і президента у СР (по сім осіб) на користь Кабміну. Таким чином, нова квота мала становити п’ять осіб.

А з поданим на заміну 31 жовтня законопроектом Олександра Мороза відбулася чудесна метаморфоза. Більшість пропозицій спікера про жорсткість вимог до кандидатів у члени СР звідти зникла, зате пропозиції лідера комуністів лягли в основу. Після півгодинного обговорення законопроекту, який представляв Василь Горбаль (фракція Партії регіонів), за нього проголосували 245 з 435 присутніх у залі.

Перший віце-спікер, що головував у цей час, Адам Мартинюк констатував: «Закон прийнято, але зрозуміло, яка його чекає доля».

Справді, неважко здогадатися, що йдеться про президентське вето. Оскільки мета нововведень очевидна: внаслідок скорочення президентської квоти до п’яти осіб і появи аналогічної кабмінівської парламентська коаліція і Кабмін завжди матимуть більшість своїх представників у СР. За кворуму в дев’ять учасників президентські висуванці не зможуть навіть заблокувати ухвалення рішень СР бойкотуванням.

Оскільки саме ухвалення закону №2358 колись стримувало призначення нових членів спостережних рад держбанків, перший віце-спікер одразу запропонував розглянути за скороченою процедурою питання про заповнення парламентської квоти (постанова №2352, первісний проект якого було зареєстровано 17 жовтня ц.р.).

Цю постанову теж презентував Василь Горбаль. Він повідомив, що порівняно з первісним варіантом відбулася ротація п’ятьох претендентів. Тобто зі списків виключено Загородникова, Мельничука, Недашківського, Спорова і Федоренка, а замість них включено Бордюгова, Рибака, Бураковського, Кочергу і Кравця.

Оскільки депутати, певне, не дуже-то й розраховують на успішне проходження через президентський секретаріат проголосованого ними законопроекту про нові розміри квот, у кожний держбанк вони призначили за своєю квотою все-таки по сім осіб. Після трихвилинного обговорення, під час якого щось спробував заперечити бютівець Олег Ляшко, парламентарі 250 голосами «за» схвалили постанову.

У результаті членами СР Ощадбанку були призначені Петро Андрєєв (керівник ГоловКРУ), Юрій Бордюгов (заступник директора юрдепартаменту ФДМУ, балотувався до Київради за списком СПУ), Данило Волинець (гендиректор КУА «ІТТ-менеджмент»), Вадим Пушкарьов (до серпня 2006 року — заступник голови Держказначейства, нині радник М.Азарова), Сергій Рибак (заступник міністра фінансів), Сергій Титенко (заступник міністра палива та енергетики), Дмитро Чернобай (екс-радник В.Януковича).

Членами СР Укрексімбанку призначені Володимир Бандуров («Європейська фінансова група»), Ігор Бураковський (директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій), Андрій Зінчак (віце-президент корпорації «Богдан»), Денис Кирєєв (СКМ), Анатолій Кочерга (депутат Світловодської міськради від СПУ), Андрій Кравець (заступник міністра фінансів), Ігор Сотуленко (гендиректор корпорації «Автоінтернешнл», офіційного дистриб’ютора Mazda в Україні).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі