Скандал навколо офшорів Порошенка показав справжні зміни в Україні – WSJ

Поділитися
Скандал навколо офшорів Порошенка показав справжні зміни в Україні – WSJ Активна реакція суспільства на інформацію про офшори Порошенка свідчать, що політика в Україні змінилася © Сайт президента України
Видання звертає увагу, що українці можуть вільно обговорювати фінанси президента, а це свідчить про посилення демократії в країні.

В Києві можна вільно обговорювати багатство президента, а от в Москві – ні. Через два дні після того, як були опубліковані скандальні "панамські документи", в яких йшлося про офшори світових лідерів, як політичні наслідки почали вимальовуватися.

Прем'єр-міністр Ісландії пішов у відставку через протести. Але значно важливіші суперечки назрівають в Україні.

Про це в редакційній статті пише Wall Street Journal, нагадуючи, що серед мільйонів документів компанії Mossack Fonseca були такі, які засвідчували, що президент Петро Порошенко відкрив офшорну компанію на Британських Віргінських островах в 2014 році. Хоча на її рахунках не було більше двох тисяч доларів.

Видання нагадує, що Порошенко став мільйонером завдяки кондитерському бізнесу за довго до того, як його обрали президентом України. Його юристи в Києві кажуть, що офшорна компанія була створена для того, щоб продати і передати бізнес президента сліпому трасту.

Інформація про зв'язки Порошенка з Mossack Fonseca з'явилася якраз в момент, коли український президент переживав тиск через затягування з реформами. Тож політична реакція була миттєвою. Український підрозділ Transparency International закликав президента до більшої прозорості, скандал може пришвидшити кадрові перестановки в уряді, а в парламенті навіть прозвучали заклики почати процес імпічменту.

В цей час, пропагандистські ЗМІ Кремля не пропустили можливості, яка випливає з цієї історії. А Володимир Путін намагається за допомогою неї змусити Захід засумніватися, що варта вільна Україна того, щоб її захищати.

"Але в путінській Росії викриття корупції – це прямий квиток за ґрати чи навіть в морг. І те, що українці можуть відкрито ставити питання про фінанси свого лідера, демонструє, наскільки політика в їхній країні змінилася, і чому вирішення проблеми корупції потребує більше демократії, а не менше", - йдеться в статті.

Читайте також: Публікація даних про офшори Путіна не справила на росіян ніякого ефекту - Der Spiegel

3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численних офшорних компаніях, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

В матеріалах ICIJ, ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вжестворені три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Епопея з продажем "Рошен" триває з квітня 2014 року. Напередодні президентських виборів Порошенко заявив, що готовий продати концерн, однак, своєї обіцянки досі так і не виконав. Продаж "заважали" то криза, то Росія, то відсутність покупців. Нарешті у січні 2016 року Порошенко заявив про передачу корпорації "Рошен" в "сліпий траст".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі