Сійярто стверджує, що закарпатських угорців не запрошували на консультації щодо закону про освіту

Поділитися
Сійярто стверджує, що закарпатських угорців не запрошували на консультації щодо закону про освіту Угорщина закликає Україну припинити виконання закону про освіту © Википедия
За словами глави МЗС Угорщини, Київ хотів обговорити з нацменшиною тільки нову частину закону, засновану на вже прийнятому документі.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що Україна не запрошувала закарпатських угорців на консультації щодо закону про освіту. Крім того, він звинуватив Київ у початку "міжнародної кампанії брехні", повідомляє прес-служба угорського уряду.

За словами міністра, "Україна серйозно порушила міжнародні закони про захист меншин, дотримання яких суворо вимагається Європейським союзом". Він також заявив про те, що Київ "розпочав міжнародну кампанію брехні проти Угорщини і закарпатських угорців".

"Закарпатські угорці не були присутні на зустрічі з українським урядом у Києві, на якій відбулися переговори щодо закону про освіту України у відповідності з вимогами Венеціанської комісії", - пояснив Сійярто.

За його словами, уряд хотів обговорити з закарпатськими угорцями нову частину закону, засновану на вже прийнятому документі. Тому їх не запрошували на консультації щодо закону про освіту, і якщо б закарпатські угорці були присутні на цьому зібранні, "то вони вказали б на всі наміри і цілі закону про освіту, який грубо порушує міжнародне право і права закарпатських угорців", стверджує чиновник.

"Угорщина закликає Україну припинити виконання закону про освіту, а не проводити міжнародну кампанію брехні, поки не дійде до угоди з закарпатськими угорцями про всі деталі", - заявив Сійярто.

Раніше, 7 лютого, в Ужгороді представники української та угорської делегацій за участю заступника міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мад'яра і заступника міністра закордонних справ України Василя Боднаря домовилися про проведення 14 лютого консультацій з реалізації нового закону про освіту.

14 лютого на засіданні уряду міністр освіти Лілія Гриневич заявила про те, що представники угорської громади відмовилися брати участь у запланованих консультаціях з МОН щодо виконання мовної норми закону.

Того ж дня Кабінет міністрів схвалив проект змін до закону "Про освіту", який розширює період введення мовної норми ще на три роки - до 2023-го.

У жовтні 2017 року голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Детальніше про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі