Ситник не виключив відсторонення його від посади після оголошення підозри

Поділитися
Ситник не виключив відсторонення його від посади після оголошення підозри Ситник заявив про тиск на нього і журналістів-розслідувачів © НАБУ
Директор НАБУ відкидає обвинувачення в розголошенні інформації досудового слідства.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник допускає, що його відсторонять від посади після вручення повідомлення про підозру у розголошенні інформації досудового слідства.

"У мене відчуття, що все ж таки, вони схиляються до силового сценарію – оголосити підозру, усунути, принаймні на період перед виборами... Думаю , тут питання не стільки в покаранні, як у тому, щоб якомога швидше все це зупинити, мається на увазі розслідування, які ми проводимо", - заявив Ситник в ефірі "24 каналу" в суботу, 15 вересня.

Директор НАБУ зазначив, що він розраховував на спробу відсторонення від посади після проведення аудиту, але призначені аудитори ще не робили ніяких дій.

"Чесно кажучи, після епопеї з призначенням аудитора від парламенту, все ж таки думав, що мене намагатимуться усунути через аудит. Три місяці минуло після того, як була сформована комісія з аудиту, жодного дзвінка і звернення не було", - додав Ситник.

Директор НАБУ запевнив, що не розголошував інформацію досудового слідства, і висловив упевненість, що кримінальна справа є формою тиску на нього, так і на українських журналістів-розслідувачів.

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ "буде змушена" вручити Ситнику повідомлення про підозру після того, як слідство встановить дату його розмови з журналістами. Під час цієї зустрічі керівник Національного антикорупційного бюро, за даними ГПУ, міг розголосити матеріали кримінальної справи про незаконне збагачення прокурора Костянтина Кулика.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. У США та Євросоюзі висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією, що склалася.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

За день до цього член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі