Ситник назвав основні джерела корупції в Україні

Поділитися
Ситник назвав основні джерела корупції в Україні © НАБУ / Flickr
При цьому основною перешкодою антикорупційної діяльності є відсутність антикорупційного суду.

Основним джерелом корупції в Україні залишаються державні підприємства, а розтрата державного майна є найпоширенішим корупційним злочином. Однак основною перешкодою для розвитку антикорупційної діяльності є відсутність антикорупційного суду, який буде заключною інстанцією в справі. Про це під час презентації Звіту Національного антикорупційного бюро України розповів його директор Артем Ситник.

За його словами, зараз у парламенті зареєстрована чергова законодавча ініціатива, щоб забрати з підслідності НАБУ відповідну статтю про розслідування розтрат держмайна але в Бюро готові боротись за залишення її в підслідності НАБУ.

Також Ситник зазначив, що з моменту початку розслідувань НАБУ відшкодоувало збитки на суму 250 млн грн., з них 117 млн грн в 2017 році.

"І це тільки початок. А при винесенні вироків у відкритих справах, ці сума буде тільки зростати", - сказав він.

При цьому основною проблемою Ситник назвав відсутність антикорупційного суду, що блокує можливість повернути ще більші кошти в державний бюджет України та закінчити низку розслідувань, в тому числі і резонансних.

"Внесений президентом законопроект має багато недоліків, але процес потрібно починати. Якщо закон прийняти в лютому-березні, то ще до кінця року цю інституцію можна запустити", - зазначив Ситник.

22 грудня у Верховній Раді зареєстрували внесений президентом Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".

Згодом президентський законопроект про антикорупційний суд розкритикували Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк. У МВФ повідомили про те, що законопроект в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання України перед міжнародними партнерами в разі його прийняття.

Пізніше президент Петро Порошенко заявив про те, що Україна за участю міжнародних партнерів розпочала роботу з внесення змін до президентського проекту закону про Вищий антикорупційний суд.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі