Швидко не буде: У МЗС спрогнозували терміни винесення вироків у справі MH17

Відео
Поділитися
Швидко не буде: У МЗС спрогнозували терміни винесення вироків у справі MH17 Україна розраховує на розширення кола обвинувачених у вбивстві 298 людей © Радио Свобода
Судовий процес може розтягнутися на роки, а обвинувачені – можуть подати позови в ЄСПЛ.

Судовий процес у справі про катастрофу малазійського "Боїнга" MH17, збитого російським ПЗРК "Бук" в небі над Донбасом, може розтягнутися на роки. До того ж, обвинувачені можуть скористатися правом звернення до Європейського суду з прав людини, повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

"Ми чудово розуміємо, що часові рамки цього процесу можуть включати кілька років... Вироків слід чекати мінімум кілька років. Такі процеси не відбуваються швидко", - розповів він в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому в неділю, 17 травня.

"До того ж, швидкість не повинна нашкодити якості. Оскільки ми прекрасно розуміємо всі ризики подальшого оскарження відповідних рішень у Європейському суді з прав людини, нам потрібна якість", - пояснив дипломат.

За словами Єніна, Україна має намір добиватися притягнення вищого військово-політичного керівництва РФ до відповідальності за порушення норм міжнародного права: за анексію Криму, збройну агресію в Донбасі, в тому числі, за вбивство 298 пасажирів і членів екіпажу малазійського авіалайнера.

"Ми переконані, що цей список не буде обмежено. І що надалі ми можемо розраховувати на те, що постане перед правосуддям, в тому числі, і вище військово-політичне керівництво Російської Федерації", - підкреслив заступник голови МЗС.

Читайте також: "Динамо", "Маріуполь" і "Минай" вийшли у півфінал Кубка України

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області було збито "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – 298 людей, включаючи 80 дітей. Літак був збитий ракетою ЗРК БУК 53-ї зенітної ракетної бригади ППО Збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох обвинувачених: це росіяни Сергій Дубинський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот"). Ще одним підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи в скоєнні терористичного акту з людськими жертвами.

За п'ять років розслідування трагедії MH17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до злочину.

Суд у справі MH17 почався в нідерландському Схіпхол 9 березня. Чотирьох обвинувачених судитимуть заочно. Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі