Штайнмайер впевнений у досягненні "необхідних компромісів" на зустрічі в Парижі

Поділитися
Штайнмайер впевнений у досягненні "необхідних компромісів" на зустрічі в Парижі Штайнмайер налаштований на прогрес у виконанні домовленостей Мінських © ТАСС
На зустрічі міністрів в "нормандському форматі" в Парижі на початку березня може бути досягнутий прогрес у питанні забезпечення мінського процесу.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розраховує на досягнення "необхідних компромісів" і подолання розбіжностей у питанні врегулювання конфлікту в Донбасі.

"Я думаю, у нас будуть рішучі кроки, зроблені 3 березня... Під час зустрічі в Парижі ми будемо досягати певних необхідних компромісів, і ми домовимося про спільну позицію, і зможемо подолати всі прірви, які нас розділяють", - сказав він на спільній прес-конференції з главами МЗС України та Франції в Києві у вівторок, 23 лютого.

За словами Штайнмаєра, говорити будуть "не тільки три міністра закордонних справ (України, Німеччини та Фрації - ред.), але і всі люди в Україні, Європі та світі, які будуть очікувати (досягнення) успіху, прогресу щодо безпеки".

Зазначимо, що Штайнмаєр закликав Україну не прикриватися ситуацією в Донбасі для виправдання відсутності роботи з підготовки закону про вибори.

"Ситуація з безпекою не повинна бути виправданням того, що ми не працюємо над законом про вибори", - заявив він, підкресливши необхідність роботи над законом про вибори, так і над модальностями їх проведення.

Разом з тим, на думку Штайнмаєра, жоден з пунктів Мінських домовленостей не втратив актуальності на цей момент.

Нагадаємо, 3 березня в Парижі запланована зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки".

Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і додержання режиму тиші, повний відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

Раніше міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр окреслив бачення німецькою стороною найбільш дієвих заходів для деескалації ситуації на сході України. Як першочергове завдання розглядається ухвалення закону про проведення виборів у Донбасі.

Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу" передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що безпеку виборів у Донбасі повинні забезпечити Євросоюз або ОБСЄ. За його словами, підготовка до виборів повинна передбачати скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року на окупованих територіях Донбасу. У новомуголосуванні мають взяти участь українські партії, їх висвітленням повинні займатися українські ЗМІ, а у підготовці повинен брати участь український ЦВК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі