Шмигаль розповів, як просувається реформа децентралізації

Поділитися
Шмигаль розповів, як просувається реформа децентралізації В Україні 8% проблемних громад, стверджує прем'єр © ubr.ua
Зміни в Конституцію внесуть до місцевих виборів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розраховує вийти на зміни в Конституцію в частині децентралізації до липня, аби встигнути допочатку підготовки до місцевих виборів, які мають відбутися цієї осені.

"Коронакриза внесла свої корективи у всі плани, які у нас були. В ідеалі, хотілося б це зробити до виборчого процесу, до липня", - зазначив він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, реформа децентралізації наближається до свого завершення, більшість громад сформовані, а "проблемних" лише 8%. Найближчим часом буде сформовано весь перспективний план областей, що відкриває шлях до наступного етапу - виборчого процесу.

"На сьогодні у нас створено 1 029 громад. Загальна кількість громад, які мають бути створені, - 1 300. Конфліктних - близько 110, тобто у 8% громад є напруга. Більшість цих конфліктних випадків було створено через місцеві еліти. Для такої глобальної реформи 8% напруги в громадах – це прийнятний показник", - вважає прем'єр.

Зараз тривають дискусії щодо того, якою буде субрегіональний рівень адміністративно-територіального устрою. Шмигаль вважає, що без субрегіональних утворень громадам буде важко домовлятися і приймати спільні рішення.

"Бюджетів в районі не повинно бути, але цей об'єднавчий та координаційний елемент має залишитися", - заявив він.

За підсумками дискусій експертна група повинна виділити три варіанти субрегіонального устрою, які будуть передані в комітети і парламентський зал для прийняття рішення.

Читайте також: COVID-19: кількість інфікованих у світі перевищила 145 тисяч

Раніше уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко заявив, що децентралізацію до місцевих виборів восени 2020 року завершити не встигнуть, а сама реформа загрожує обернутися "великим скандалом".

"Реально намічається дуже серйозний скандал щодо цих перспективних планів. По-перше, відбувався повний треш в областях: губернатори до останнього, вночі, під усілякими приводами формували перспективні плани, міняли ці громади по кілька разів. Сьогодні, для розуміння, тільки 30-35% по тих областях громад можна затверджувати на Кабміні, а щодо інших йдуть революційні мітинги, скандали, виноси з кабінетів тощо. Ситуація дуже складна", - заявив він.

Про те, як децентралізація – ключова реформа, здатна збалансувати всі рівні влади в країні і відрегулювати систему державного управління, розмінюється головою держави на лояльність регіональних еліт перед місцевими виборами, читайте в статті Інни Ведернікової "Великий куш децентралізації" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі