Шиїтська опозиція Бахрейну відмовилася від переговорів з урядом

Поділитися
Основна шиїтська політична опозиція Бахрейну відкинула пропозицію кронпринца Шейха Салмана бін Хамада аль-Халіфа провести загальнонаціональний діалог про реформи.

Високопоставлені члени опозиційного блоку «Вефак», які залишили парламент Бахрейну в минулий четвер, заявили, що уряд країни повинен піти у відставку, а війська покинути вулиці столиці Манами.
У п'ятницю, 18 лютого, сили безпеки відкрили вогонь по демонстрантам, які вимагають зміни влади в королівстві. За даними служб швидкої допомоги, під час сутичок поранення отримали щонайменше 120 людей.
За свідченнями очевидців, військові стріляли бойовими патронами, а також використовували сльозогінний газ.
Натовпи опозиційно налаштованих людей рушили в центр столиці країни Манами після похорону чотирьох демонстрантів, загиблих напередодні в сутичках з поліцією.
У п'ятницю вулиці міста контролювали війська, на ключових перехрестях розмістилися танки. Однак, присутність військових не зупинила опозиціонерів.
«Раніше ми вимагали відставки прем'єр-міністра, але зараз хочемо, щоб від влади відійшла вся королівська сім'я», - сказав один із протестуючих.
Вогонь без попередження
Демонстранти спробували рушити до лікарні, в якій знаходяться їхні поранені товариші, проте на Перлової площі по них був відкритий вогонь.
Один з очевидців розповів телеканалу «Аль-Джазіра», що армія не попереджала про те, що збирається робити.
Офіційні представники органів охорони здоров'я Бахрейну заявили Бі-Бі-Сі, що в лікарні було доставлено більше 120 людей. Багато з них з ознаками отруєння сльозогінним газом, деякі з переломами, одна людина з вогнепальним пораненням у ногу.
«Солдати ісламу»
Кронпринц Шейх Салман бін Хамад аль-Халіфа виступив по державному телебаченню та пообіцяв розпочати загальнонаціональний діалог про реформи, як тільки ситуація в країні заспокоїться.
Принц, який також є заступником верховного головнокомандуючого збройних сил країни, закликав демонстрантів розійтися по домівках.
Королівська родина і правляча еліта сповідує іслам суннітського толку, тоді як більшість демонстрантів - шиїти.
Напередодні найбільш впливовий шиїтський священнослужитель шейх Ісса Кассем назвав подію бійнею і заявив, що уряд закрив двері для діалогу.
Під час його емоційного виступу на п'ятничній молитві присутні кричали «Перемога Ісламу!», «Смерть Халіфу!» І «Ми твої солдати».
База п'ятого американського флоту
Західні країни закликали уряд Бахрейну до стриманості та проведення реформ.
Застосування сили до демонстрантів засудила верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей.
Президент США Барак Обама висловив глибоку стурбованість тим, що відбувається в Бахрейні, а також у Лівії і Ємені.
«США засуджують використання сили з боку урядів проти мирних демонстрантів у цих країнах, як і в будь-якому іншому місці, де відбувається подібне», - заявив Обама.
У Бахрейні базується п'ятый флот ВМС США.
З моменту отримання незалежності від Великобританії в 1971 році в Бахрейні вже не раз спалахували заворушення на грунті проблемних відносин між шиїтами та сунітської елітою.
Шиїтські організації стверджують, що жителі Бахрейну, які сповідують цю гілку ісламу, сприймаються в країні як громадяни другого сорту.
За матеріалами Бі-бі-сі
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі