Сейм не розглядатиме законопроекти щодо Волинської трагедії до саміту НАТО

Поділитися
Сейм не розглядатиме законопроекти щодо Волинської трагедії до саміту НАТО У Польщі хочуть законодавчо визнати Волинську трагедію геноцидом поляків © ZN.UA
Парубій провів результативні переговори з главою польського парламенту.

Сейм Польщі погодився не розглядати законопроекти про україно-польський конфлікт часів Другої світової війни до завершення саміту НАТО, запланованого на 8-9 липня, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій у неділю, 26 червня.

"Домовилися, що до Саміту НАТО у Варшаві Сейм Польщі не розглядатиме й не голосуватиме за ніякі постанови, які стосуються дискусійних питань українсько-польської історії часів Другої світової війни", – сказав український спікер журналістам після зустрічі зі своїм польським колегою Мареком Кухчинським.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко відвідає саміт НАТО у Варшаві.

Польські парламентарії підготували два законопроекти, в яких події Волинської трагедії 1943-1944 років кваліфікуються як "геноцид поляків українськими націоналістами".

Читайте також: Депутати правлячої партії Польщі відповіли на вибачення екс-президентів України за Волинь

Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин.

Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі