Серед звільнених з полону українців виявився підозрюваний у дезертирстві

Поділитися
Серед звільнених з полону українців виявився підозрюваний у дезертирстві Все буде розглядатися в рамках законодавства
Після зустрічі людей направили в клініку для обстеження і запропонували пройти реабілітацію.

Серед прибулих сьогодні в Україну звільнених з полону українців виявився оголошений в розшук за підозрою у дезертирстві Дмитро Великий. Про це повідомила прес-секретар СБУ Олену Гітлянська під час зустрічі звільнених полонених в Міжнародному аеропорту "Київ" ім. Сікорського.

"Є такий чоловік, який на підставі рішення суду був оголошений у розшук", - повідомила Гітлянська, відповідаючи на питання про порушену стосовно одного із звільнених українців справу, повідомляє Громадське.

Прес-секретар СБУ уточнила, що відповідна інформація опублікована на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

"Справу веде військова прокуратура. Звичайно, ми повідомили військову прокуратуру, слідчі будуть робити все необхідне, але про міру запобіжного заходу і про подальші дії буде приймати рішення слідчий військової прокуратури", - заявила Гітлянська.

Крім того, вона повідомила про фільтраційні заходи по перевірці звільнених українців на предмет співпраці з бойовиками.

"У нас є звичайна процедура перевірки, яку ми проводимо у відношенні всіх звільнених, оскільки ми розуміємо, що люди перебували під тиском, їх могли схилити до співпраці, але ви знаєте, що у нас, згідно з Кримінальним кодексом, якщо людина сама повідомить про те, що її схилили, недобровільно, вона буде звільнена від кримінальної відповідальності", - заявила Гітлянська.

"Тому, якщо у хлопців таке, не дай Боже, сталося, є можливість зараз про це заявити, і щодо них не буде ніяких кримінальних переслідувань", - заявила прес-секретар СБУ.

Вона також додала, що звільненим заручникам завжди пропонується пройти реабілітацію.

При цьому Гітлянська уточнила, що Великий з трьома іншими звільненими українцями зараз поїде в клініку для обстеження.

У той же час вона зазначила, що Служба безпеки України не веде справу Великого, і тому немає підстав оголошувати йому, що він перебуває в статусі підозрюваного.

"Але слідчі в курсі, і я думаю, що вони будуть діяти виключно в рамках українського законодавства", - додала вона.

Літак із звільненими з полону бойовиків українськими громадянами прибув у Київ з Мінська 28 червня, де їх вітав МЗС Білорусі. У той же час журналістів Радіо Свобода не пустили на передачу полонених в Мінську. Там були тільки певні білоруські ЗМІ та представники проросійських каналів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. За даними СБУ, на підконтрольну Україні територію тоді повернулися 73 заручника. Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Раніше стало відомо, що Віктор Медведчук на зустрічі у Мінську з ватажками "ДНР" і "ЛНР" Денисом Пушиліним та Леонідом Пасічником домовився про передачу чотирьох українських полонених - військовослужбовця ЗСУ Дмитра Великого, командира відділення української армії Якова Веремейчика, старшину 53-ї окремої мотострілкової бригади Сухопутних військ ЗСУ Максима Горяїнова та засудженого за "державну зраду ЛНР" Едуарда Міхєєва.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський заявив, що Медведчук порушує питання щодо українських полонених лише напередодні виборів, також він зазначив, що не розуміє, чому в питанні повернення полонених додому мають бути посередники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі