Сенат Італії прийняв антикризову програму уряду - Політика - dt.ua

Сенат Італії прийняв антикризову програму уряду

22 грудня, 2011, 19:00 Роздрукувати

Верхня палата парламенту Італії (Сенат) прийняла в четвер запропоновані урядом Маріо Монті антикризові заходи, спрямовані на стабілізацію економічної ситуації в країні.

 За документ, голосування з якого було пов'язане з голосуванням про довіру кабінету, проголосували 257 сенаторів, проти - 41. Не підтримали урядовий декрет дві партії - "Ліга Півночі" і "Італія цінностей".

Пакет заходів, який отримав назву "фінансовий маневр", стане законом після підписання його президентом Республіки Джорджо Наполітано.

Антикризові заходи в розмірі 33 мільярдів євро на найближчі три роки були схвалені урядом на початку грудня і прийняті Палатою депутатів 17 грудня. Вони передбачають цілий ряд кроків, направлени на досягнення Італією збалансованого бюджету в 2013 році.

На думку критиків цього "фінансового маневру", він більшою мірою передбачає збільшення податкового тягаря для всіх громадян і меншою мірою - заходи, спрямовані на стимулювання економічного зростання.

Так, знову вводиться скасований у 2008 році податок на житло, який складе 0,4% від вартості першої нерухомості і 0,75% з наступних квартир або будинків італійців. Однак за кожну дитину до 26 років держава зробить знижку в розмірі 50 євро.

Крім того, вводиться податок у розмірі 0,76% від вартості нерухомого майна, яким італійці володіють за кордоном, податок на розкішні автомобілі, яхти і приватні літаки, а також підвищуються акцизи на тютюнову продукцію та ПДВ.

Одним з найбільш болючих питань стало підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінок.

Згідно з планами уряду, починаючи з 2012 року, чоловіки в Італії зможуть йти на пенсію з 66 років, а жінки з 62 років, при цьому з 2018 року ця вікова планка буде піднята до 66 років також і для жінок. При розрахунку пенсії буде враховуватися трудовий стаж, який має бути не менше 42 років і одного місяця для чоловіків і 41 роки і один місяць для жінок.

При цьому для тих пенсіонерів, чия сумарна пенсія за рік перевищує 200 тисяч євро, до кінця 2014 року вводиться так званий "податок солідарності" в розмірі 15%.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті, виступаючи в четвер перед сенаторами, зазначив, що з прийняттям цього документа країна зможе протистояти кризі. "Цей маневр містить значні жертви, але вони нижчі за ті, що можуть очікувати нас, якщо ситуація буде погіршуватися", - сказав він.

За його словами, після цього "маневру" його уряд почне "другий етап" боротьби з кризою.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >