Сенат США затвердив і рекомендував до прийняття Конгрнессом резолюцію по Україні

Поділитися
Сенат США затвердив і рекомендував до прийняття Конгрнессом резолюцію по Україні Резолюція щодо України ухвалена для прийняття Конгресом © dw.com
Затверджена Сенатом резолюцію присвячена 5-й річниці Революції Гідності.
У Сенаті США затвердили до схвалення резолюцію, присвячену п'ятим роковинам Революції Переваги. Про це у середу, 22 травня, повідомило посольство України в США на своїй сторінці в Facebook.

Комітет із закордонних відносин Сенату США розглянув і рекомендував до прийняття у повному складі верхньої палати Конгресу резолюцію, присвячену 5-й річниці Революції Гідності. У ній висловлюється повага до подвигу Небесної сотні, відзначається хоробрість, рішучість і жертовність українців під час і після Революції Гідності, вітається досягнутий Україною прогрес затвердження верховенства права, наближення країни до євроатлантичних норм і стандартів, посилення боєготовності Збройних Сил України та їх сумісності з критеріями НАТО, а також створення автокефальної Православної Церкви України.

У Сенаті США підтвердили, що триває незмінна відданість уряду США підтримці зусиль української влади щодо впровадження демократичних і ринкових реформ, відновлення територіальної цілісності держави, а також надання додаткових летальних і нелетальних видів безпеки допомоги для зміцнення обороноздатності України "на землі, в морі і в повітрі ".

Також у Резолюції міститься заклик до Кремля негайно звільнити членів екіпажу захопленого в Керченській протоці судів українських ВМС як підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року і висловлюється підтримка всім українським політичним в'язням, що містяться в РФ і підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих звинувачень.

Комітет засудив триваючі дестабілізуючі дії РФ щодо України, підкреслив необхідність збереження жорсткого режиму санкцій проти Росії, а також підтвердив Декларацію Держдепартаменту США про невизнання незаконних спроб РФ анексувати український Крим і нагадав, що газопровід "Північний потік - 2" представляє значну загрозу безпеці Європи, спрямований на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями.

Резолюція внесена на розгляд верхньої палати Конгресу США співголовами Сенатського українського кокусу, сенатором-республіканцем Робертом Портманом і демократом Річард Дурбін. Її співавторами є понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Усі 24 українських моряки, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі