Що пишуть західні ЗМІ про перемогу "Слуги народу" на парламентських виборах

Поділитися
Що пишуть західні ЗМІ про перемогу "Слуги народу" на парламентських виборах © sluganarodu.ua
В неділю в Україні пройшли дострокові парламентські вибори.

В Україні в неділю відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча вже обробила 50% протоколів. Згідно з результатами, партія "Слуга народу" набирає 42,44% голосів. Іноземні медіа описали перемогу "Слуги народу" на виборах як "успішний другий акт" президента Зеленського. Багато з них також звернули увагу на виклики, які стоять перед новою владою, аби втілити передвиборчі обіцянки. Ймовірним партнером по коаліції одностайно назвали "Голос".

Politico: Україна після виборів стане де-факто президентською республікою

Перемога президентської партії "Слуга народу" за партійними списками була очевидна вже після закриття виборчих дільниць у неділю. Але вранці в понеділок почали з'являтися підрахунки голосів за мажоритарними округами. Вони показали, що політична сила, швидше за все, отримає щонайменше 246 місць у Верховній Раді. Цього вистачить, щоб не утворювати коаліцію з іншими політичними силами, пише Politico.

"Результат встановлює де-факто президентську республіку", - сказав виданню дослідник Carnegie Endowment for International Peace Балаж Ярабік. - "Влада президента буде сильніша, ніж будь-коли раніше".

Отримавши більшість у Раді, Зеленський зможе сам обрати й без проблем затвердити прем'єр-міністра і склад його команди. Після появи перших результатів Зеленський сказав, що він вітає переговори про коаліцію з партією "Голос" Святослава Вакарчука. Він відкинув об'єднання сил з "Європейською солідарністю" Петра Порошенка.

За словами Ярабіка, коаліційний уряд пішов би на користь молодій українській демократії. Яка б політична сила не увійшла в її склад, вона б могла "діяти як контролер" для президентської сили. В разі формування коаліції, вона б схвалювала нового голову уряду й усіх міністрів.

Financial Times: Партія політичних неофітів виграла вибори

Партія "політичних неофітів" Володимира Зеленського виграла вибори, пише британська газета Financial Times.

"Слуга народу" "створена більшим чином із свіжих політиків, у тому числі активістів та підприємців", хоча "деяких із її кандидатів пов'язували з Ігорем Коломойським", - пише газета.

Інвестори сподіваються, що президентська партія створить реформаторську коаліцію з "Голосом" і збереже програму МВФ, зазначає видання.

"Зеленського, який пообіцяв прискорити реформи і при цьому залишити курс Києва на інтеграцію з ЄС і НАТО, тепло прийняли іноземні партнери Києва", - пише FT. - "Але його нещодавній заклик люструвати чиновників, які служили за його попередника, засудили країни Великої сімки".

Стурбованість посилилась, коли поліція розпочала слідство стосовно бізнесу, пов'язаного з Порошенком, додає газета.

The Washington Post: Зеленський може стати одним із найсильніших лідерів в історії України

"Тріумф Зеленського означає, що його партія домінуватиме в парламенті, і він може стати одним із найсильніших лідерів в історії цієї геополітично важливої колишньої радянської республіки", - пише американська газета Washington Post.

Аналітики називають "Голос" найімовірнішим партнером по коаліції. Однак порядок денний президента досі викликає питання, додає видання. Деякі його кроки стурбували Захід, зокрема, законопроєкт про люстрацію чиновників часів Порошенка.

Газета цитує 26-річного ІТ-спеціаліста Ігора Климончука, який бачить у команді "Слуги народу" "багато старих корумпованих облич, які намагаються видати себе за нових", а тому підтримав "Голос".

The New York Times: Обличчя нові, влада - та сама?

Зеленський позиціонував себе як "альтернативу" старим політикам, однак його зв'язки з Коломойським розбудили побоювання, що повториться "знайома історія", пише New York Times.

Експерт Інституту Глобальних Стратегій в Києві Вадим Карасьов каже, що олігархи матимуть величезну владу в країні після виборів, пише газета.

"Буде багато нових облич, але з точки зору неформальної влади в країні, все буде так само", - сказав він виданню.

"Загальний курс буде більш центристським, влада балансуватиме між Росією та Заходом і намагатиметься звернути увагу до внутрішніх справ".

Інший експерт, Володимир Фесенко, каже, що буде одна відмінність - Зеленський нестиме відповідальність за помилки.

"Аргумент, що він не може втілювати свою політику, вже не діятиме, - каже він. - Адже він матиме рішучий вплив на центральну владу та повну відповідальність за все, що діятиметься в країні".

Читайте також: Позачергові вибори в Раду відповідають міжнародним стандартам — СКУ

Поділитися
Дивіться спецтему: Дострокові вибори до Верховної Ради
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі