Що дісталося в спадок президенту Зеленському і скільки витратять на його утримання

Поділитися
Що дісталося в спадок президенту Зеленському і скільки витратять на його утримання Для забезпечення діяльності президента працює велика структура © kherson.life
Чи буде новий президент користуватися всім тим, що залишив йому попередник - невідомо. Не користувався ж екс-президент "Межигір'ям".

Будь-яка держава виділяє на утримання свого президента серйозні кошти. Президент - обличчя країни, і має виглядати гідно. Але, при цьому, рівноцінно по відношенню до стану країни на міжнародній арені.

Президент Зеленський отримав від колишнього глави держави чималу "спадщину", хоча і регламентовану всілякими законами і порядками. Так чим же буде користуватися новообраний президент і як розпорядиться тим, що йому дісталося?

Володимир Зеленський отримав у розпорядження десятки резиденцій, броньовані автомобілі, літаки, півсотні підприємств і посилену охорону. Давайте подивимося, скільки українці витрачають на утримання глави держави.

Як відомо, обслуговуванням президента займається Державне управління справами, яке є офіційним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються на президента.

В 2018 році на президента і його апарат було витрачено 1,64 млрд. грн, а в 2019 році в бюджет закладена сума у розмірі 2,5 млрд. грн, з яких на главу держави виділено майже 950 млн. грн. Виходить, у день на нього з держбюджету буде виділятися по 2,6 млн. грн.

Транспорт

У розпорядженні Володимира Зеленського виявилися три літаки Ан-74, Ан-148 і Airbus A319CJ, а також один вертоліт Мі-8. Найбільшою популярністю у керівництва країни користується французький Airbus, в якому є окремий кабінет, зал для засідань та спальня. У 2018 році Петро Порошенко провів у повітрі на цьому літаку 163 години і витратив на це 88 млн. грн. Але до цієї суми треба ще додати вартість палива, зарплату пілотам, страхування, а також інші витрати на утримання підприємства та підготовку авіаперельотів. У результаті сума становила 314,5 млн. грн.

У цьому році на авіаперевезення президента в бюджет закладена сума у розмірі 65 млн. грн, але ще до інавгурації Володимир Зеленський пообіцяв відмовитися від таких перельотів на користь звичайних рейсових бортів і продати як мінімум два літаки.

Також в президентському "гаражі" є 215 автомобілів. У 2018 році витрати на їх утримання склали 252 млн. грн. Саме для президента в минулому році було закуплено 29 нових авто за 72 млн. грн. Зокрема, два броньованих Mercedes-Benz S600 L Guard за 36 млн. грн, два Mercedes-Benz S560 за 10 млн. грн., чотири Mercedes-Benz V-Сlass за 8,7 млн. грн., одна Toyota Land Cruiser 200 за 2 млн. грн. і 20 Toyota Camry за 15 млн. грн.

Кортеж Порошенко складався з 12 авто, а на даний момент у Зеленського їх всього п'ять - сигнальний автомобіль Volkswagen Passat, автомобіль самого президента Mercedes-Benz S-Class, автомобілі держохорони Mercedes-Benz V-Class, Volkswagen Transporter і ще одне авто супроводу Volkswagen Passat з мигалками.

Недвижимость

В 2018 році на державні резиденції, дачі та адміністративні будівлі було витрачено 102,5 млн. грн. Ці гроші були розподілені між 17 об'єктами, серед яких сама будівля Адміністрації президента, Маріїнський палац, Будинок із химерами, резиденції "Залісся", "Синьогора" та ін. Кілька років тому було прийнято рішення перевести їх на самоокупність, і тепер оселитися там може буквально кожен. Але для цього доведеться пройти складну бюрократичну процедуру. Вартість оренди залежить від категорії комфорту і становить від 159 до 217 грн./кв. м в місяць. Тобто за великий і комфортний будинок доведеться викласти близько 40-50 тис. грн на місяць без комунальних послуг.

Харчуватися за державний рахунок президент може тільки на офіційних прийомах і званих обідах, з великою кількістю страв не тільки традиційної української кухні, але і делікатесів і алкоголю. Одним з головних пунктів меню - горілка з "президентського" Житомирського лікеро-горілчаного заводу, який також входить до складу підприємств Держуправління справами. Організацією званих обідів займається спеціальне ДП "Гарант-Сервіс".

Згідно інформації, розміщеної у аналітичній системі тендерних закупівель ProZorro, серед закупівель даного підприємства можна зустріти великі обсяги червоної риби, ікри, хамона, а також різноманітність елітного алкоголю, на кшталт 12-річного віскі Chivas Regal, Jack Daniels, Red Label, шампанського Moet Chandon, а також текіли, вермутів і вина.

Досуг

У структурі Державного управління справами створене спеціальне підприємство "Центр-Сервіс", яке надає такі послуги, як масаж, перукарня, психолог, манікюр, хімчистка, пошиття одягу і ремонт техніки. Послугами цих закладів можуть користуватися всі охочі, але вони непопулярні серед українців. Так, наприклад, перукарня і масажний салон, які розташовані в самому центрі Києва, на вулиці Інститутській, в 2017 році отримали всього 4 тис. грн. чистого прибутку, а в I кварталі 2018 року - 2 тис. грн. Є в "президентській структурі" і музиканти - Національний камерний ансамбль "Київські солісти", які виступають в ході офіційних заходів.

Оптимізация

Безліч об'єктів і підприємств планують вивести з державної власності і передати їх Фонду державного майна для продажу. Серед них: санаторій ім. Семашко, санаторій "Збруч", а також державні резиденції "Пуща-Водиця", державна дача "Конча-Заспа" і будівля комплексу відпочинку "Пуща-Водиця". Крім цього, "Укржитлосервис" мають намір передати на баланс Києва, Національний камерний ансамбль "Київські солісти" - в Міністерство культури, а Державне лісове господарство "Білзерське" - в Міністерство природних ресурсів.

Дефіцит бюджету за підсумками першого кварталу склав 26,2 мільярда гривень, що на 27% вище, ніж роком раніше. Станом на початок квітня показники дефіциту держбюджету перевищили прогнозовані показники на 0,9%.

Повідомляється, що за перші чотири місяці 2019 року до держбюджету надійшло 322,566 мільярда гривень доходів, що на 4,8% (16,125 мільярда гривень) нижче планового показника на цей період.

У першому кварталі Мінфін залучив 115,3 мільярда гривень запозичень, що в два рази вище показника роком раніше. За цей же період Мінфін виплатив 94,3 мільярда гривень боргів.

Нагадаємо, держбюджет-2019 передбачає доходи в сумі 1,026 трильйона гривень, витрати - 1,112 трильйона гривень, граничний обсяг дефіциту на рівні 89,989 мільярда гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі