СБУ «прозріло» із приводу облгазів - Політика - dt.ua

СБУ «прозріло» із приводу облгазів

24 квітня, 2009, 17:01 Роздрукувати Випуск №15, 24 квітня-29 квітня

Служба безпеки України поінформувала Кабінет міністрів про спроби іноземних посередників приватизувати ряд облгазів в Україні...

Служба безпеки України поінформувала Кабінет міністрів про спроби іноземних посередників приватизувати ряд облгазів в Україні.

Про це на прес-конференції у п’ятницю сказав глава СБУ Валентин Наливайченко.

«Учора від СБУ пішов лист на ім’я прем’єр-міністра з приводу того, як іноземні посередники намагаються приватизувати, намагаються діяти всупереч економічним інтересам України в облгазах», — сказав В.Наливайченко.

За словами глави СБУ, йдеться про майже два десятки облгазів. В.Наливайченко підкреслив, що всі ці облгази перелічені у відповідному документі.

«Надано серйозну інформацію керівництву уряду, щоб він на випередження захистив у відкритих акціонерних товариствах або закритих акціонерних товариствах інтереси держави, а простіше кажучи, наші з вами інтереси як споживачів газу», — підкреслив В.На­ливайченко.

За словами В.Наливайченка, ідеться про те, що проплата за газ здійснюється, але через такі структури, «які напіврейдерським шляхом присутні в облгазах. Ці проплати осідають у цих структурах, а борги залишаються державі та дер­жавному бюджету».

Від редакції. У «ДТ» №11 від 28 березня—4 квітня 2009 р. було опубліковано статтю «Що заходить через трубу, а розходиться по кишенях», у якій чітко й аргументовано було розписано схеми виведення мільярдів гривень як з обл- і міськгазів, так і з бюджету НАКу. Тиша. Редакція звернулася до Генеральної прокуратури із проханням розглядати статтю як законний привід для порушення кримінальної справи і проведення слідства. Генеральна прокуратура надіслала відповідь: «Усі матеріали передано… до МВС». Що ж, можливо, СБУ пощастить більше? І на заяву Валентина Наливайченка про корисливі схеми, що використовуються в обл- і міськгазах (не без підтримки окремих високопоставлених співробітників НАК «Нафтогазу» і його «дочок»), — хтось відреагує серйозно.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво