Савченко вимагає створити їй умови для депутатської та політичної діяльності

Поділитися
Савченко вимагає створити їй умови для депутатської та політичної діяльності
Заарештований депутат написала листа до Луценка і Денисової.

Народний депутат Надія Савченко, яка перебуває під арештом у слідчому ізоляторі СБУ, звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка та омбудсмена Людмили Денисової з проханням надати їй кілька дозволів на побачення з її офіційними помічниками-консультантами і дати їй можливість здійснювати депутатську, громадську та політичну діяльність. Копії відповідних звернень на ім'я Юрія Луценка та Людмили Денисової оприлюднила прес-служба Савченко.

У листі, адресованому генеральному прокурору, Савченко просить не перешкоджати її діяльності як народного депутата та надати дозвіл на побачення з її помічниками-консультантами. Зокрема вона зазначає, що згідно з чинним законодавством, утримуються в СІЗО особам надається право на побачення не менше трьох разів на місяць за письмовим дозволом слідчого або суду. Водночас, згідно з наказом Міністерства юстиції України № 460/5 від 2013 року такий дозвіл є дійсним тільки для одного побачення.

"Тому прошу видати кілька дозволів на побачення моїм помічникам-консультантам", - йдеться в листі.

У списку людей, яким Надія Савченко просить надати дозвіл на зустрічі, її помічники Тетяна Сапсай, Ірина Юзик, Тетяна Проторченко і Сергій Каляка.

У свою чергу в листі до Людмили Денисової Савченко просить уповноваженого посприяти наданню декількох дозволів на побачення з її помічникам. Вона аргументує, що "незаконне і упереджене" позбавлення її свободи через її політичну діяльність перешкоджає її активній політичній і громадській роботі, і просить Денисову забезпечити здійснення її депутатських повноважень, таких як робота із зверненням громадян, депутатське реагування на незаконні дії посадових осіб, захист прав громадян, парламентська робота і т. д.

"Тому прошу вашого втручання щодо надання дозволу на побачення з моїми помічниками-консультантами", - йдеться в листі.

Нагадаємо, що 22 березня Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.

Генпрокурор Юрій Луценко вручив Савченко повідомлення про підозру, потім її затримали. Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та повалення влади. За словами Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і голові "Офіцерського корпусу" Володимиру Рубану у підготовці ними перевороту.

23 березня суд обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 59 днів без можливості внесення застави.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі