САП ініціює арешт майна Авакова-молодшого та інших фігурантів "справи про рюкзаках"

Поділитися
САП ініціює арешт майна Авакова-молодшого та інших фігурантів "справи про рюкзаках" САП хоче накласти арешт на майно Олександра Авакова © Схеми
Клопотання щодо майна сина голови МВС вже направлено до суду.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала до Солом'янського районного суду Києва клопотання про арешт майна сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, підозрюваного в розкраданні 14 мільйонів гривень при закупівлі партії тактичних рюкзаків для МВС.

Крім того, прокуратура має намір спрямувати до суду аналогічні клопотання щодо майна інших підозрюваних – екс-заступник глави МВС Сергія Чоботаря і підприємця Володимира Литвина, передає "Укрінформ" з посиланням на прес-службу САП.

За даними Єдиного реєстру нерухомого майна, у Авакова-молодшого є квартира в Києві районі станції метро "Олімпійська" площею 375,2 квадратних метрів з двома місцями у підземному паркінгу. Житловий комплекс "Альпійське містечко", де живе Олександр Аваков, був побудований в 2011 році і розташований на вулиці Протасів Яр. Територія комплексу охороняється, ліфт спускається прямо на підземний паркінг, тут є свій фітнес-центр, а з вікон відкривається панорамний вид на центр столиці.

Як повідомляло видання "Слово і Діло", середня ціна квадратного метра в цьому будинку становить 2,9 тисячі доларів для приміщення з ремонтом та 1,6 тисячі доларів відразу після будівництва. Квартира Олександра Авакова з ремонтом коштує приблизно 1,1 мільйона доларів

Читайте також: Після звільнення з-під варти син Авакова поїхав до МВС – "Схеми"

Нагадаємо, 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.

У НАБУ наполягають, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.

Як повідомляли ЗМІ, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, в лютому поточного року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

У вересні цього року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи щодо "рюкзаків Авакова" поступово просувається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі