"Самопоміч" запропонувала Зеленському підтримати ухвалення закону "Про президента"

Поділитися
"Самопоміч" запропонувала Зеленському підтримати ухвалення закону "Про президента" © kherson.life
Фракція представила свій законопроект та таблицю порівнянь із існуючим законодавством.

Партія "Самопоміч" запропонувала новообраному президенту Володимиру Зеленському внести в парламент та ініціювати ухвалення ним проекту закону "Про президента", який повинен, на думку членів фракції, захистити його від політичних маніпуляцій та тиску зовні. Зокрема допрацьований проект закону та його порівняння із існуючими законопроектами опублікувала другий віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

"Час для ухвалення таких законів, як Закон про Президента трапляється раз на 5 років - на початку або в кінці президентської та парламентської каденцій. … Сьогодні ми так само пропонуємо новообраному президенту Зеленському це рятівне для нього рішення. Адже правила гри - не обмеження, а захист. А ми не хочемо, щоб президент став заручником олігархів. І мета Закону Про Президента, який підготувала "Самопоміч" - не обмежити владу Президента, а тільки привести її у відповідність до Конституції, і навіть більше - захистити Президента", - написала Сироїд в Facebook , зазначивши, що будь-хто, хто приходить на такий обсяг влади стає дуже вразливим.

Загалом законопроект складається із 85 статей та вносить зміни до уже існуючих законів. Зокрема ним передбачені зміни в статтю про помилування засуджених президентом, встановлюється відповідальність за перевищення влади Президентом, тобто умисне вчинення дій, які виходять за межі повноважень. Також із цілої низки законів вилучено формулювання "покладені на нього актами Президента України", тобто знято з президента можливість регулювати ті чи інші питання.

Також президент зможе пропонувати на посаду прем'єр-міністра лише людину, яку визначить парламентська коаліція, а не запропонує він сам без погодження, а глава уряду має бути призначений не пізніше, ніж через 30 днів після звільнення попередника.

Також за президентом закріплюють квоту на призначення міністрів оборони та закордонних справ, однак в разі їх непризначення президентом обов'язки щодо вибору кандидатури може перейняти на себе прем'єр.

Також президент не зможе одноосібно приймати важливі рішення щодо призначень посадовців для АР Крим.

З президента пропонують зняти будь-яку дотичність до Про Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та замінити його квоту квотою уряду, а також передати під контроль Кабміну державне регулювання ринків фінансових послуг.

У частині законодавства про міжнародні договори з повноважень президента пропонують виключити пункт "про використання території та природних ресурсів України", а регулювання дипломатичних відносин передати у підзвітність Міністерства закордонних справ.

Згаданий в проекті закону і силовий сектор. Згідно з розділом президент України є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України і здійснює функції Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, однак не завжди одноосібно, а за співпраці чи то міністра оборони, або прем'єр-міністра.

Також президент приймає рішення щодо введення воєнного стану в Україні після проведення обов'язкових консультацій з прем'єр-міністром та міністром оборони України.

Раніше фракція "Самопоміч" повідомила, що розробила проект закону "Про президента України", яким пропонує обмежити повноваження глави держави та розписала підстави і процедуру для імпічменту.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі