Саміт Україна-ЄС відбудеться "в будь-якому випадку", хоча Євросоюз і не поспішає його призначати

Поділитися
© football.ua
Посол України при Євросоюзі заявив, що дата саміту Україна-ЄС буде оприлюднена найближчим часом. Зарубіжні ЗМІ наводять інші слова дипломатів: Брюссель свідомо не хоче проводити саміт, і в найближчі три місяці він не відбудеться.

Запланований черговий саміт Україна-ЄС відбудеться у будь-якому випадку, а про час його проведення стане відомо найближчим часом. Про це заявив посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

«Саміт Україна-ЄС відбудеться за будь-яких умовах. У найближчі дні будуть оприлюднені дати його проведення», - зазначив дипломат, коментуючи появу ряду повідомлень у польських ЗМІ щодо того, що у Євросоюзу немає мотивації проводити в цей раз саміт з Україною в Боюсселе.

Міністри закордонних справ ЄС відклали ухвалення рішення по Україні


Згідно діючої практики, саміт ЄС-Україна проходять щорічно: раз в ЄС, раз в Україні. Останній відбувся 19 грудня 2011 року в Києві. Таким чином, у цьому році організатором саміту має бути Європейський Союз, і Брюссель повинен визначити дату.

Раніше польська Gazeta Wyborcza написала, що вперше за останні 15 років щорічний саміт не відбудеться, оскільки у Євросоюзу (який цього разу виступає організатором) немає мотивації для визначення його дати. Хоча з Росією ЄС цього року проведе вже другий саміт.

"Це поганий сигнал. Як повинен пояснити людям, що ФСУ ЄС цього року два саміти з Росією і жодного з Україною?" - цитує газета того ж Єлісєєва.

"Кілька разів нагадував: час іде, давайте визначимо дату. Зараз вже нажаль пізно; кажуть мені, що календарі обох голів (Єврокомісії Жозе Баррозо та Євроради Германа ван Ромпея) вже заповнені", - повідомив посол України в ЄС.

З боку єврочиновників він чує, що раз в Україні пройшли вибори, то швидше за все, в уряді відбудуться зміни, тому "давайте трохи почекаємо". "Я їм кажу: так давайте визначимо дату в середині січня або в лютому. Але також не бачу з їхнього боку мотивації", - додав Єлісєєв.

Експерти радять ЄС «провчити» українську владу, підписавши спочатку угоду про асоціацію з Молдовою і Грузією

Посол України в ЄС не сумнівається, що така ситуація є ефектом "проблеми Юлії Тимошенко", передає польська газета. ЄС вважає, що семирічний вирок Тимошенко має політичний підтекст.

"Як можна розглядати цю проблему або інші в наших відносинах, якщо немає діалогу на вищому рівні? Недостатньо технічних розмов, потрібен діалог на рівні тих, хто приймає рішення. Якщо у вас немає діалогу з Україною, значить, взагалі не зацікавлені вирішити проблему", - скаржиться Єлісєєв.

Український посол сподівається, що на найближчому засіданні міністрів закордонних справ 27 держав ЄС в понеділок закличуть Баррозо і ван Ромпея до визначення дати саміту з Україною.

Також Єлісєєв вказує, що після підписання Угоди про асоціацію Євросоюз отримає "юридичний інструмент", щоб буде впливати на Україну в таких справах, як права людини, свобода ЗМІ та основи верховенства права.

Нагадаємо, 12 листопада голова дипломатії ЄС Кетрін Ештон і комісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле висловили стурбованість післявиборчим процесом в Україні (затягнутий підрахунок голосів і непрозорість у виборчих комісіях).

15 листопада в Брюсселі пройшло засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. За результатами засідання Єлісєєв сказав, що Україна і Євросоюз обговорили питання підготовки та порядку денного чергового двостороннього саміту, який повинен скоро відбутися. За словами Єлісєєва, дата проведення зустрічі високого рівня нині узгоджується.

А заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров радісно підкреслив, що ця зустріч спростувала "певний скептицизм" щодо відсутності діалогу між Україною та ЄС. "Діалог відбувається. Причому не тільки на рівні обміну компліментами або навпаки - стурбованістю одного боку і поясненнями, чому не потрібно турбуватися, - інший. Це в дійсності діалог по багатьом критеріям нашої співпраці", - сказав заступник міністра. !zn

Читайте також:

Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік

Україна провалила план дій щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом

Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною

У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців

Путін назвав «картельною змовою» механізм прийняття рішень у Євросоюзі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі