Рятівний(?) пакет для Греції - Політика - dt.ua

Рятівний(?) пакет для Греції

22 липня, 2011, 15:49 Роздрукувати Випуск №27, 22 липня-13 серпня

Лідери країн єврозони на своєму саміті у Брюсселі погодили новий пакет допомоги Греції обсягом 109 млрд., який буде підтриманий також приватними кредиторами

Лідери країн єврозони на своє­му саміті у Брюсселі погодили новий пакет допомоги Греції обсягом 109 млрд. євро, який буде підтриманий також приватними кредиторами, котрі погодилися обміняти облігації, що їм належать, на папери з тривалішими строками погашення.

Як повідомляє агентство «Ін­терфакс», рішення саміту ЄС, яке дало змогу полегшити борговий тягар Греції, а також Португалії та Ірландії, покликане зупинити поширення боргової кризи в Європі.

Голова Європейської ради Герман ван Ромпей назвав «три важливі рішення», ухвалені самітом, які дістали одностайне схвалення: полегшення боргових умов для Греції; узгодження заходів для запобігання ризику поширення кризи на інші країни; зобо­в’язання поліпшити управління кризовими ситуаціями в зоні євро.

«Для початку ми пропонуємо розв’язання грецької проблеми. Ми уклали угоду за новою програмою, щоб покрити розрив у фінансуванні боргу з допомогою коштів як Європейського Союзу, так і МВФ. Два інших дуже важливих етапи цієї угоди полягають у тому, щоб скоротити відсоткову ставку за майбутніми позиками і продовжити їх на строк від 15 до 30 років», — повідомив він.

Схема підтримки Греції функ­ціонуватиме так: Євро­пейський фонд і МВФ нададуть Афінам близько 109 млрд. євро впродовж наступних трьох років усього під 3,5% річних.

Приватні кредитори добровільно обміняють облігації на нові, з тривалішими строками погашення — 15—30 років. При цьому облігації будуть різних типів — з кількома видами купонів і гарантій, деякі будуть гарантовані активами, що мають рейтинг на рівні ААА. Однак за деякими кредитори приймуть зниження номіналу боргу на 20%.

За даними закордонних ЗМІ, цю схему вже підтримали HSBC, Deutsche Bank, Munich Re — загалом 30 фінансових інститутів.

Крім того, передбачається також знизити суму грецького боргу на 12,6 млрд. євро за рахунок скуповування частини паперів за нинішніми низькими ринковими цінами.

На думку Х. ван Ромпея, лідерам ЄС вдалося створити солідний захист від кризи і домовитися про поліпшення управління зоною євро.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво